Hükümete yakın isimlerin Taşgetiren’e öfkesi dinmedi.

Hükümete yakın isimlerin Taşgetiren’e öfkesi dinmedi. Taşgetiren'in daha önce yazdığı kitabı ve bazı yazılarını paylaştılar.

Yandaş Star gazetesinin yazarları Ahmet Taşgetiren ile Ahmet Kekeç arasında bir süredir devam eden tartışma, Taşgetiren’in yazısının sansürlenmesi ve gazeteden ayrılmasıyla son buldu.

Taşgetiren yazılarında kimi zaman AKP’yi eleştiriyordu. En son Kekeç’le arasında çıkan tartışmanın fitilini Zafer Çağlayan’ın ABD’de devam eden Rıza Sarraf davasına dahil edilmesi üzerine Taşgetiren’in yazdığı yazı ateşledi. Taşgetiren söz konusu yazısında “‘Kol saati’ ile sembolize olan yolsuzluk dosyalarını, bu ‘milli mesele’ ile içimize sindirmemizin istenmesi içimize sinmiyor. ‘Çağlayan’ın yükü’nü taşımanın ve tüm siyasi harekete taşıtmanın nasıl bir gerekçesi olabilir ki?” diye yazmıştı.

Tartışmanın sonunda Taşgetiren ile Star gazetesinin yolları ayrıldı.

KİTAP KAPAĞINI PAYLAŞTILAR
Hükümete yakın isimlerin ise Taşgetiren’e öfkesi dinmedi.

Sosyal medyadan, haha önce FETÖ’nün yayın organı olan Bugün gazetesinde yazan Taşgetiren’in bazı yazılarını paylaşan hükümete yakın isimler Taşgetiren’in yazdığı “Bir Gönül İnsanı: Aydınların Dünyasında Fethullah Gülen” kitabının kapağını da paylaştılar.

Odatv’nin derlediği habere göre, Taşgetiren’i eleştiren isimlerin gündeme getirdiği bir yazı daha var. O da Taşgetiren’in Bugün gazetesinde yazarken Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaretinin ardından kaleme aldığı yazı. Taşgetiren o yazısında “Hocaefendi’nin hatıralar geçidinde, ilim – fikir dünyası, hizmet dünyası, siyaset dünyasına kadar uzanan gerçekten çok zengin bilgiler saklı” ifadelerini kullanmıştı.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın ‘Bahçeli ve evlilik’ paylaşımına MHP’den belden aşağı tepki!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada söylediği 'Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor.' sözüne bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hatırlatarak 'Devlet Bahçeli için çok mu geç' mesajı yazdı. Mesaja MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 'belden aşağı' sözlerle yanıt verdi.

Bakan Turhan: Evet Kanal İstanbul bir rant projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesini yapacaklarını ve faturayı İBB’ye göndereceklerini belirtti.
210,016BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et