Hükümet medyasında AKP’nin sonu yazıldı: Uzatmalar oynanıyor…

Yandaş Fuat Uğur, Güngören Belediyesi'nde yaşanan skandal üzerinden AKP'yle ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı..

AKP’li yazar Fuat Uğur, Güngören Belediyesi’nde yaşanan ‘işçiye tuvalet önünde selam nöbeti’ skandalını köşesine taşırken, olayın AKP’nin genel akıbeti için ciddi bir ipucu verdiğini söyledi.

Fuat Uğur, Işıkçılar cemaatine ait Türkiye gazetesindeki “AKbabalar neden parti kuruyor sanıyorsunuz?” başlıklı yazısında Güngören Belediyesi’nde yaşanan olayı yorumlarken “Sonra da birileri şaşırıyor “İstanbul’u, Ankara’yı niye kaybettik?” diye. Siz İstanbul ve Ankara’ya değil, asıl Erzurum’a, Kayseri’ye şaşırın. Bundan üç dört yıl evvel MHP ile birlikte Cumhur İttifakı’nın oylarının yüzde 85’leri aştığı bu gibi şehirlerimizde, neden 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 50 küsurlarda kalındığını araştırın.” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİN HANEDANI GİBİLER”
“Güngören tekil bir örnek ama inanın ki genele ilişkin ciddi bir ipucu veriyor.” diyen Uğur, AKP’li belediyelerdeki akraba ve hemşeri kadrolaşmasının geldiği noktadan söz etti ve “Veysel İpekçi’nin bu cüretkârlığının ve edep dışı tutumunun sorumlusu aslında onu bu göreve tayin edenler. Şöyle bir bakıyoruz, Güngören İlçe Belediyesi’nin halef-selefleri nedense aynı vilayetten ve nasıl bir tesadüfse hepsi hemşehri. Şu anki Belediye Başkanı Mim Bünyamin Demir, onun bu istifa ettirdiği malum yardımcısı Veysel İpekçi, Güngören eski Belediye Başkanı Yahya Baş ve onun oğlu AK Parti Güngören İlçe Başkanı Bünyamin Baş. Aynı şehrin hanedanı gibiler. Bu türden nepotizm (akraba kayırmacılığı) ve hemşehricilik kayırmacılığı ne yazık ki yalnızca Güngören’de yok. AK Parti’de ve AK Partili yerel yönetimlerde böyle epey örnek olduğunun bilgisi geliyor ve işitiyorum. Daha fazla sürdürülebilir bir durum değil bu.” dedi.

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Savcılığa götür ver, vermiyorsan sana suç duyurusunda bulunacağız

Bahçeli, “Kılıçdaroğlu ‘AKP’de 120-180 arasında ByLock’çu vekil var’ diyor. Şu ByLock’çuları savcılığa götür ver, eğer vermiyorsan biz sana suç duyurusunda bulunacağız; ‘gel tıpış tıpış ayaklarınla ver’ diyeceğiz” dedi.

Milletvekillerine ‘casus ajandası’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine ‘akıllı’ uygulamalar içeren özel bir ajanda hediye etti. Söz konusu hediyenin, casusluk filmlerinde yer alan nesnelere benzediği belirtildi.

Özgür Özel’den çok sert İmamoğlu tepkisi: Herkes haddini bilecek

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, dün Türkiye Belediyeler Birliği toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na saygısızlık yapıldığını belirterek, yaşananlara tepki gösterdi.

İmamoğlu, Erdoğan’a verdiği mektubun içeriğini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği mektuba ilişkin konuştu.

Binali Yıldırım’ın yeğeninden ‘ayaklanma ve darbe’ çağrısı

Adı her gündeme geldiğinde Binali Yıldırım’ın yeğeni olduğu iddia edilen Ömer Önder Haberdar’ın ayaklanma çağrısı yaptığı ortaya çıktı.
210,039BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et