HKP’den Küba Komünist Partisi’ne dayanışma mesajı!

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Başkanlık Kurulu, ABD’nin Küba’da yaratmak istediği provokasyonlara karşı Küba Komünist Partisi’ne bir dayanışma mesajı gönderdi.

HKP Başkanlık Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “Bizler Küba Halkının, Küba Devrimi’nin ve Küba Komünist Partisi’nin daima yanındaydık, yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Değerli Yoldaşlar;

Özellikle 1950’li yıllardan bu yana insanlığa karşı sayısız suçlar işlemiş bulunan ABD, Sosyalist Küba’daki kuklaları eliyle bir kez daha provokasyonlar yaratmaya çalışmaktadır. Küba Önderliği ve Küba Halkı, Devrimin ilk gününden beri bu tür saldırıları kahramanca ve fedakârca püskürtmeyi daima bilmiştir. Küba Halkı hiçbir zaman ölümsüz ve efsanevi Devrimci Önderleri Fidel Castro ve Ernesto Che Guevara’ya sırtını dönmemiştir.

Türkiye’deki Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Küba Komünist Partisi önderliğindeki Kahraman Küba Halkının ABD Emperyalistlerinin provokasyonlarını boşa çıkaracağına, Sosyalizmi korumak için ellerinden gelen her şeyi yapacağına bütün kalbimiz ve ruhumuzla inanıyoruz. Bizler Küba Halkının, Küba Devrimi’nin ve Küba Komünist Partisi’nin daima yanındaydık, yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.

Fidel Yoldaş’ın La Coubre Gemisi’ndeki patlama sonucu hayatını kaybedenlerin cenaze töreninde, 5 Mart 1960’ta söylediği gibi:

“Özgürlük işte şimdi bir başka anlama daha gelir: Özgürlük demek vatan demektir. Ya özgür vatan ya ölüm!”

Son Haberler