Hilmi Özkök: İlk kez açıklıyorum mütedeyyinim, namaz kılıyorum, oruç tutuyorum, en yakın arkadaşım deist bile değil ateist

208,731BeğenenlerBeğen
7,626TakipçilerTakip Et

24’üncü Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, bugün Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuşmuş ve dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.

2002-2006 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı yapan Hilmi Özkök, “Bana diğer bir yanlış yüklenme de görevim sırasında Fetullahçıları ordudan atıp atmadığımdır. Aslında diğer bazı komutanlara da aynı konuda sorular yöneltiliyor. 2002-2006 yıllarında o zamanki adıyla ‘Cemaat’ olan Fetullahçılık, kanunen bir suç değildi. Kanunun suç saymadığı bir konumda olan kişiye ‘Ordudan atmak’ gibi ağır bir ceza verilebilir mi” diye belirtmişti.

Bu açıklamasıyla Türkiye’nin gündemine oturan Özkök CNN Türk’e bağlanıp günah çıkarttı.

Özkök kendisine sorulan sorulara verdiği yanıtlarla yine tepki çekti. Döneminde ordudan bir tane bile FETÖ’cü ihraç edilmeyen Özkök, “İlk kez açıklıyorum ben mütedeyyin bir insanım, namaz kılıyorum, oruç tutuyorum, en yakın arkadaşım deist bile değil ateist” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.

Ekrem İmamoğlu’na hakaret eden Erkan Petekkaya’ya büyük şok!

Oyuncu Erkan Petekkaya sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret içerikli yorumlarda bulundu. Petekkaya'nın yaptığı bu yorumların ardından sosyal medya sayfası kapatıldı. Olayın ardından sosyal medya sayfasını tekrar aktif hale getiren oyuncu bir açıklama yaparak kendisini savundu.

Cenginz Holding’ten Erdoğan’ın kampanyasına bağış! Vergiden düşecek

Cengiz Holding Erdoğan'ın kampanyasına 34 milyon lira bağışlarken şirketlerin yaptığı bağışlar ilgili kanun kapsamında vergiden düşüyor.
208,731BeğenenlerBeğen
7,626TakipçilerTakip Et