Hikmet Sami Türk’ü Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne almadılar

İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde normalde bugün düzenlenmesi planlanan Hukuk Alemi tarafından düzenlenecek Hukuk Konferansı kültür merkezi tarafından iptal edildi.

209,104BeğenenlerBeğen
5,096TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde normalde bugün düzenlenmesi planlanan Hukuk Alemi tarafından düzenlenecek Hukuk Konferansı kültür merkezi tarafından iptal edildi.

Konferansa Prof.Dr. Akça Toprak ERGÖNEN, Prof.Dr. Muhammet ÖZEKES, Prof.Dr. Hikmet Sami TÜRK, Prof.Dr. Mustafa Ruhan ERDEM, Av. Begüm GÜREL gibi isimler katılacaktı.

Cezaevlerinde 111 kişinin öldürülüp yüzlerce insanın yaralandığı 19 Aralık (Hayata Dönüş) operasyonunun sorumluları arasında gösterilen Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk’ün de konuşmacılar arasında yer alması nedeniyle etkinlik iptal edildi.

İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 23 Mart 2019 Cumartesi günü Hukuk Alemi isimli yapı tarafından bir “hukuk konferansı düzenlemek üzere kiralanan salında yapılacak etkinliğin, etkinlikten yalnızca bir gün önce duyurulan içeriğinde, etkinliğe 19 Aralık katliamının baş sorumlularından dönemin Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk’ün de katılacağı ortaya çıkmıştır.

Hikmet Sami Türk’ün Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin herhangi bir binasına giremeyeceğini, tüm kamuoyu gibi etkinliği düzenleyenlerin de bilmesi gerekir. Ülkemiz devrimci mücadelesine yönelik insanlık dışı saldırılardan birinin sorumlularının, halkımızın ve tüm ilericilerin kavgasının yanında olan Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yeri yoktur, olamaz.

Söz konusu etkinlik iptal edilmiştir.”

 

İdlib’te yeni saldırı!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin hareket halindeki unsurlarına Serakib'de saldırı girişiminde bulunuldu. TSK güçleri manpads füzeleriyle saldırıya anında karşılık verdi.

Hain saldırı sonrası Erdoğan’dan ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan, Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerin şehit olmasının ardından açıklama geldi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada Erdoğan'ın, Putin ile bir araya gelerek yüz yüze görüşme kararı verdiklerini açıkladı.

Bataklığın mimarı ‘derin stratejist’ Davutoğlu’ndan İdlib açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu İdlib'te 33 askerin yaşamını yitirmesi ile ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu,“Olayın nasıl meydana geldiği kamuoyuna açıklanmalı” çağrısında bulundu.

‘Saldırıdan bir gün önce askerlerimizin bölgede sıkıştığını Hulusi Akar’a iletmiştik’

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, saldırıdan bir gün önce TSK askerlerinin bölgede sıkıştığını Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ilettiklerini açıkladı.

Şehitlerin kimlikleri belli oluyor: Acılı haberler ailelere ulaşmaya başladı

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen saldırıda dün gece 33 asker şehit oldu. 32 asker ise yaralı olarak Cilvegöz Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye getirilerek Hatay’da tedavi altına alındı. Acı haberler ailelere ulaşırken, şehitlerin kimlikleri de netleşmeye başladı.
209,104BeğenenlerBeğen
5,096TakipçilerTakip Et