Herkes “erken seçim” dedi ama… “Yeni bir gönül seferberliği ve sahaya iniyoruz” açıklamasının aslı ne?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telekonferans yöntemiyle AKP İstanbul İl Teşkilatı Toplantısına katıldı. Erdoğan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telekonferans yöntemiyle AKP İstanbul İl Teşkilatı Toplantısına katıldı. Erdoğan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, “Yarından tezi yok, yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde telefonla ulaşarak, çarşambadan itibaren de bizzat sahaya inerek, milletimize gidecek kendimizi anlatacak, onun da derdini dinleyeceğiz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamasının ardından erken seçim için tarih verdi: Cumhurbaşkanı şu an 66 yaşında…

Erdoğan’ın bu açıklamaları erken genel seçim sinyali olarak yorumlandı.

Ancak Avrasya Anket Şirketi sahibi Kemal Özkiraz, erken seçim iddialarını reddederek, “Erdoğan bir erken seçime gitmiyor aksine grubunun bölünmesiyle gündeme gelecek ve onun ve partisi için yıkım anlamına gelen bir erken genel seçimi engellemeye çalışıyor” tespitini yaptı.

Özkiraz, “Son 2 ayda; 2 bakanları istifa etti 1’i geri geldi ama kızakta Trolleri ve bakanları birbirine kufredecek noktaya geldi. IBAN konusuyla örgütlerinde alay konusu oldular. Maske bile dağıtamadılar. Çareyi sokak sokak gezmekte arıyorlar. Hala erken seçim hayali gören var. İlginç” dedi.

Son Haberler