HDP’li vekilden kritik açıklama: 2 polisi FETÖ’cüler öldürdü

Sözde soykırım iddialarını gündeme getirdiği için tartışılan HDP Milletvekili Garo Paylan, Ceylanpınar'da FETÖ'nün iki polisi darbeye zemin hazırlamak için öldürdüğünü söyledi.

HDP Milletvekili Garo Paylan KRT’de Çağlar Cilara’nın programına konuk oldu. Cilara, Star gazetesi yazarı İlhami Işık’ın ailesinin evine yapılan YDG-H saldırısıyla ilgili HDP’li Paylan’a sorular sordu. Paylan, toplumun provokasyona açık hale geldiğini söyleyerek uyarılarda bulundu. FETÖ’nün darbeye zemin hazırlamak için Ceylanpınar’da iki polisi şehit ettiğini söyledi.

“FETÖ DARBEYE ZEMİN HAZIRLAMAK İÇİN POLİSLERİMİZİ ÖLDÜRDÜ”

Paylan “Bunun kimden geldiğini, kimin yaptığını bilemezsiniz. Öyle bir iklim yaratırsınız ki, birileri YDG-H gibi davranır, birileri PKK gibi davranır, birileri devlet gibi davranır. 90’lar böyle geçti. Darbeden önce iki tane polis kafalarından kurşunlanarak öldürülmüştü. O olayı PKK yaptı diye söylediler. Halbuki bakın şimdi ortaya çıkıyor ki FETÖ’nün bir işiymiş. Darbe planlarını hazırlamak, toplumu kutuplaştırmak ve darbenin alt yapısını yapmak için Davutoğlu’na, PKK iki tane polisimizi öldürdü, hadi uçaklarımızı kaldıralım, Kandil’i bombalayalım demek için öldürülmüştür. Zaten hiçbir şey görüldüğü gibi değil. Bu kutuplaşma ortaya konulursa, bazı güçler, iç güçler veya dış güçler, hani onlar üst akıl diyor ya, ortaya geçerler ve provokasyonlar yaparlar. Bizleri de birbirimize karşı nefret ettirirler” dedi.

“BU YOL YOL DEĞİLDİR”

“Bunu durdurmanın yolu, siyaset aklından geçiyor, geçmiş deneyimlerden ders çıkarmaktan geçiyor” ifadelerini kullanan HDP’li Paylan “Ben bütün toplumu uyarıyorum, birileri bizim üzerimize tekrar bir oyun oynuyor, her türlü provokasyona açığız. Oyun içinde oyun görüyorum. Dedemin bir lafı var, eşek olana semer vuran çok olur. Malesef biz tekrar eşeklik ediyoruz, hata ediyoruz, birbirimizden nefret eder, birbirimize selam vermez duruma geldik. Öncelikle herkes kendi partisine baskı yapmalı, bu yol yol değildir. Tekrar büyük bir yangın yaşayabiliriz ve bu yangın bizi yakar. Tekrar çoğulcu bakışa dönmeliyiz” diye konuştu.

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,620BeğenenlerBeğen
4,581TakipçilerTakip Et