Perşembe / 16 Temmuz 2020

HDP’li vekilden kritik açıklama: 2 polisi FETÖ’cüler öldürdü

Sözde soykırım iddialarını gündeme getirdiği için tartışılan HDP Milletvekili Garo Paylan, Ceylanpınar'da FETÖ'nün iki polisi darbeye zemin hazırlamak için öldürdüğünü söyledi.

206,854BeğenenlerBeğen
8,627TakipçilerTakip Et

HDP Milletvekili Garo Paylan KRT’de Çağlar Cilara’nın programına konuk oldu. Cilara, Star gazetesi yazarı İlhami Işık’ın ailesinin evine yapılan YDG-H saldırısıyla ilgili HDP’li Paylan’a sorular sordu. Paylan, toplumun provokasyona açık hale geldiğini söyleyerek uyarılarda bulundu. FETÖ’nün darbeye zemin hazırlamak için Ceylanpınar’da iki polisi şehit ettiğini söyledi.

“FETÖ DARBEYE ZEMİN HAZIRLAMAK İÇİN POLİSLERİMİZİ ÖLDÜRDÜ”

Paylan “Bunun kimden geldiğini, kimin yaptığını bilemezsiniz. Öyle bir iklim yaratırsınız ki, birileri YDG-H gibi davranır, birileri PKK gibi davranır, birileri devlet gibi davranır. 90’lar böyle geçti. Darbeden önce iki tane polis kafalarından kurşunlanarak öldürülmüştü. O olayı PKK yaptı diye söylediler. Halbuki bakın şimdi ortaya çıkıyor ki FETÖ’nün bir işiymiş. Darbe planlarını hazırlamak, toplumu kutuplaştırmak ve darbenin alt yapısını yapmak için Davutoğlu’na, PKK iki tane polisimizi öldürdü, hadi uçaklarımızı kaldıralım, Kandil’i bombalayalım demek için öldürülmüştür. Zaten hiçbir şey görüldüğü gibi değil. Bu kutuplaşma ortaya konulursa, bazı güçler, iç güçler veya dış güçler, hani onlar üst akıl diyor ya, ortaya geçerler ve provokasyonlar yaparlar. Bizleri de birbirimize karşı nefret ettirirler” dedi.

“BU YOL YOL DEĞİLDİR”

“Bunu durdurmanın yolu, siyaset aklından geçiyor, geçmiş deneyimlerden ders çıkarmaktan geçiyor” ifadelerini kullanan HDP’li Paylan “Ben bütün toplumu uyarıyorum, birileri bizim üzerimize tekrar bir oyun oynuyor, her türlü provokasyona açığız. Oyun içinde oyun görüyorum. Dedemin bir lafı var, eşek olana semer vuran çok olur. Malesef biz tekrar eşeklik ediyoruz, hata ediyoruz, birbirimizden nefret eder, birbirimize selam vermez duruma geldik. Öncelikle herkes kendi partisine baskı yapmalı, bu yol yol değildir. Tekrar büyük bir yangın yaşayabiliriz ve bu yangın bizi yakar. Tekrar çoğulcu bakışa dönmeliyiz” diye konuştu.

https://youtu.be/fIZrWLZUO3k

Kılıçdaroğlu’na 359 bin lira tazminat cezası

İstinaf Mahkemesi tarafından usulden bozulan ve yeniden görülen ‘Man Adası’ davasında bugün bir karar daha çıktı. Davada daha önce 197 bin lira tazminat ödemesine hükmedilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 359 bin TL daha tazminat ödemesine karar verildi.

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.
206,854BeğenenlerBeğen
8,627TakipçilerTakip Et