Hayrettin Karaca vefat etti

'Toprak Dede' diye bilinen TEMA Vakfı'nın kurucusu Hayrettin Karaca 97 yaşında hayata veda etti. TEMA Vakfı'ndan yapılan açıklamada, "Hayrettin Karaca'yı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz" denildi.

208,806BeğenenlerBeğen
7,405TakipçilerTakip Et

TEMA Vakfı kurucusu Hayrettin Karaca vefat etti. TEMA Vakfı tarafından yapılan açıklamada, “Kurucu onursal başkanımız ve Toprak Dedemiz Sayın Hayrettin Karaca’yı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz” denildi.

GÖKYİĞİT’LE BİRLİKTE TEMA’YI KURMUŞTU

Kamuoyunda ‘Toprak Dede’ olarak tanınan Hayrettin Karaca ve ‘Yaprak Dede’ olarak tanınan A. Nihat Gökyiğit, TEMA Vakfı’nı 11 Eylül 1992 yılında kurdular. Anadolu’da yaşanmakta olan erozyon ve çölleşme tehlikesine kamuoyunun dikkatini çekmeyi hedefleyen vakıf bu mücadelenin devlet politikası haline gelmesi için gayret gösterdi. TEMA’nın “Türkiye Çöl Olmasın” sloganı toplumda büyük ilgi çekerken, önlem alınmazsa Türkiye’nin çöl olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu uyarısı geniş çapta yapılabildi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Mansur Yavaş’tan yardım kampanyalarını engelleyen iktidara insanlık dersi!

Mansur Yavaş, "Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a zor soru: Burada bir terslik yok mu?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu talimat verdi, Vakıfbank İBB’nin ve Ankara BB’nin bağış hesaplarına bloke koydu

Bugün Süleyman Soylu imzasıyla İçişleri Bakanlığı’ndan Valiliklere, Jandarma’ya ve Emniyet’e gönderilen, belediyelerin yardım toplamasının yasa dışı olduğuna dair yazıdan sonra Vakıfbank İBB’nin hesabına bloke koydu.

“Man adası gibi adalara kaçırılan vergiyi hazineye kaydet” diyen Engin Altay’dan Erdoğan’ın kampanyasına sert tepki

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan korona pandemisi nedeniyle başlattığı kampanyaya tepki göstererek, Erdoğan'a bu kampanyaya gerek kalmayacağını söylediği 10 maddelik bir öneri sundu.

Yardım kampanyası başlatan İmamoğlu ve Yavaş’a soruşturma tehdidi!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle yardım kampanyası başlatan CHP'li belediyeleri soruşturma açmakla tehdit etti.
208,806BeğenenlerBeğen
7,405TakipçilerTakip Et