Hayırlı Konvoy’dan sert tepki: Nankörleri şiddetle kınıyoruz

Referandum sürecinde Anadolu'yu il il gezererek büyük takdir toplayan 'Hayırlı Konvoy' üyeleri yaptıkları açıklamayla Atatürk'e hakaret edenlere ve hakaretlere sessiz kalanlara sert tepki gösterdi.

Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edenlere karşı tepkiler dinmiyor. Referandum sürecinde Anadolu’yu şehir şehir gezen Hayırlı Konvoy ekibi konuyla ilgili açıklama yaptı.

Hayırlı Konvoy açıklamalarında açıklamalarında “Mustafa Kemal’in manevi mirasının takipçisi Hayırlı Konvoy üyeleri olarak; 20. yüzyılda emperyalizmin değirmeninde öğütülen milletlerin kurtuluş reçetesi olmuş, Hindistan’da Ghandi’ye, Tunus’da Burgiba’ya, Küba’da Fidel Castro’ya ve daha nice mazlum uluslara bağımsızlık mücadelelerinde rehber olmuş Cumhuriyet Türkiye’sinin kurucu lideri asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun şerefli ailesine, manevi evladına kirli dillerini uzatan nankörleri şiddetle kınıyoruz” denildi.

“SESSİZ KALANLARI TÜRK MİLLETİNE HAVALE EDİYORUZ”

Hayırlı Konvoy’un açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Ayrıca içinden yetiştiği kurum dahil, onun kurduğu cumhuriyetin diğer kurumlarından bu küstah ve kendini bilmezce davranışa sessiz kalanları, varlık nedenleri olan M. Kemal Atatürk’e ve onun manevi mirasına sahip çıkmayanları Türk milletine havale ederken, sahip çıkanlara da teşekkür ediyoruz.

Hayırlı Konvoy olarak Anayasa referandumu ile yola çıkmıştık. Ancak laik, demokratik ve çağdaş Atatürk Türkiye’sine ulaşana kadar yolculuğumuza devam edeceğiz. Bazen yollarda, bazen meydanlarda, bazen de satırlarda olacağız.”

Hayırlı Konvoy’un açıklamasına şu isimler imza attı: Ahmet Yavuz, Bora Serdar, Atilla Kezek, Ahmet Tatar, Nasuh Mahruki, Mehmet Ali Çelebi, Semih Çetin, Fikret Güneş, Mustafa Önsel, Ali Türkşen, Nasuh Bektaş.

Son Haberler