Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal: Sincar’a yönelik planlarımız var

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "ikinci Kandil olmasına izin vermeyeceğini" söylediği, PKK'nın bulunduğu Irak'taki Sincar'a yönelik planlarının olduğunu ifade etti.

TBMM’deki 23 Nisan’a özel resepsiyonda konuşan Orgeneral Ünal, “Bir operasyon yapınca hemen devamı için başka isimler kamuoyuna yansıyor. Bir isim vermedik ama Sincar’a yönelik planlarımız var” diye konuştu. Sincar’ın stratejik önemine değinen Orgeneral Ünal, “Sincar, Irak’la Suriye’yi birbirine bağlayan kilit konumunda” dedi.

Abdulkadir Selvi’nin Hürriyet gazetesinin bugünkü (25 Nisan 2017) nüshasında yayımlanan “Sincar’a yönelik planlarımız var” başlıklı yazısı şöyle:

TBMM’deki 23 Nisan resepsiyonunda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal ve Jandarma Genel Komutanı Org. Yaşar Güler ile konuştum. Fırat Kalkanı operasyonunun ardından sınır ötesi operasyonların konuşulduğu bir sırada TSK’nın nabzını tutmaya çalıştım.

Suriye’de DAEŞ hedeflerine yönelik Fırat Kalkanı harekâtı başarıyla tamamlandı. Bir süredir Sincar’daki PKK hedeflerine yönelik bir harekât planından söz ediliyor. Sincar operasyonunu Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal’la konuştum.

Yazının tamamı için tıklayın

 

 

Son Haberler