Cuma / 7 Ağustos 2020

Hanefi Avcı’dan sert çıkış: FETÖ’cü çıkaramazsınız!

FETÖ’ye 2010 yılında yazdığı Haliç’te Yaşayan Simonlar kitabıyla ilk darbeyi vuran ve tutuklanan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Cumhuriyet ve SÖZCÜ’ye yapılan operasyonları eleştirdi.

206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

KRT’den Çağlar Cilara’nın programında konuşan Avcı, “Cumhuriyet Gazetesi’nin yazarlarının yargılananların hepsinin iddia edilen suçlarla hiçbir alakasının olmadığı çok açık” dedi ve gazeteci Ahmet Şık’ın tutuklu olmasını eleştirdi. Avcı, “Benim yüreğim yanıyor Ahmet Şık neden yatar? Ahmet Şık benden daha çok bu konuda karşı olan biridir. Geçmişte bedel ödemiştir. Bugün de ne FETÖ ne PKK ile ilişkisi yoktur. Mevcut hükümeti eleştirdiği için içeri tıkılmıştır” diye konuştu.

“KENDİNİZİ GÜLDÜRÜRSÜNÜZ’
Avcı ayrıca yargının toplu bir tavır alıp beraat kararları verip, iddianamelerin içlerinin boş olduğunu söylemeleri çağrısında bulundu. Avcı, Cumhuriyet, Sözcü gibi FETÖ davalarında rol alan hakim ve savcıların ileride yargılanacaklarını söyledi. Avcı şöyle konuştu: “Cumhuriyet yazarlarına cemaat yakını falan derseniz kendinizi güldürürsünüz. SÖZCÜ de olamaz. işleyemezsiniz. Hangi gazete yazarsa yazsın, hangi belgeyi yayınlarsa yayınlasın bundan suç çıkaramazsınız.”

[fvplayer src=”https://vimeo.com/227209372″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/646978435_960x720.jpg?r=pad” caption=”Hanefi Avcı- Benim yüreğim yanıyor Ahmet Şık niye yatıyor”]

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et