Haluk Şahin’in Almanya’da engellenen İngilizce kitabını Kırmızı Kedi yayınladı

Haluk Şahin’i Türk diplomatlara yönelik ilk suikastları ele alan ve Türkiye’de “Unutulmuş Bir Suikastın Anatomisi” adıyla yayınlanan kitabının İngilizce çevirisi “The Hate Trap” Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlandı.

207,642BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et

Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile yardımcısı Bahadır Demir 1973 yılında Amerika’nın Santa Barbara kentinde yaşlı bir Ermeni-Amerikalı tarafından tuzağa düşürülerek öldürülmüştü. Suikastı konu alan belgesel kitap 2016 yılında Türkiye’de yayınlanmıştı.

Ertesi yıl Almanya’da bir yayınevinin isteği üzerine yapılan İngilizce çevirinin basılması bir takım baskılar sonucu son anda engellendi.

Kırmızı Kedi, yazarlarından birinin büyük emeklerle ortaya çıkardığı bu eseri dünya okurlarına ulaştırmak amacıyla engellenen çeviriyi yayınladı. Çok ihmal edilmiş bir konuyu ele alan kitap başta ABD olmak üzere tüm dünyada okunabilecek.

Soruşturmacı/araştırmacı gazetecilik alanının duayeni İletişim Profesörü Haluk Şahin’in bu kitabı gizliliği yeni kaldırılmış FBI raporlarına, özel belgelere ve görüşmelere dayandırmıştı. Kitap Türkiye’de Unutulmuş Bir Suikastin Anatomisi adıyla 2016 yılında yayınlanmıştı.


Irkçı söylemden titizlikle uzak duran eser, şu günlerde yeniden tartışılan Türk-Ermeni ilişkilerini sistematik olarak zehirleyen, yalanlarla beslenmiş nefret kültürüne ve onun ürünü olan şiddete karşı çıkıyor.

loading...

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,642BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et