Cuma / 10 Temmuz 2020

Halkweb’in yayınladığı Man Adası belgeleri Binali Yıldırım’ın masasında!

Halkweb'in üç gündür yayınladığı Man Adası belgeleri Meclis gündemine taşındı. Şimdi Yıldırım'ın vereceği yanıt bekleniyor.

206,939BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et

Halkweb’in ortaya çıkardığı belgeler Meclis gündemine taşındı. CHP istanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verildi.

Halkweb Man Adası belgelerinin izini sürmüş, CHP’nin dahi ortaya çıkarmadığı belgeleri ortaya çıkarmıştı. İşte o belgeler bugün Başbakan’a soruldu. Tanrıkulu’nun Yıldırım’a sorduğu sorular şöyle;

Man Adası’ndaki Türk şirketlerin tek tek incelendiği ve belgeler arasında yer alan ve Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı pek çok isme ulaşıldığı haberleri basına yansımıştır.

“CHP’nin dahi elinde olmayan belge” denilen belgede, Fatih Saraç’ın Man Adası’nda Yasin El Kadı ile birlikte kurduğu iddia edilen şirketin belgesinin açıklandığı yine basına yansıyan haberler arasındadır.

İşadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan bir kişinin ise Man Adası’ndaki faaliyetleri ile ilgili belgeler de yine kamuoyunun gündemine gelen haberler arasındadır.

Bu bağlamda;

1.Birleşmiş Milletler’in El Kaide ile bağlantılardan dolayı malvarlıklarını dondurduğu ve terör listesinde bulunan Yasin El Kadı ile Fatih Saraç’ın Man Adası’nda birlikte şirket kurdukları iddiası doğru mudur?

2.İddialar doğru ise, bu şirketin ismi nedir, şirket hangi tarihte kurulmuştur ve şirketin yöneticileri kimlerdir?

3.Şirketin yaptığı iş olarak sadece ‘yatırım’ belirtildiği iddiası doğru ise, yatırım bedeli ne kadardır?

4.İşadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan bir kişi ile Fatih Saraç’ın, Man Adası şirketi aracılığıyla yurtdışına para giriş-çıkışı yaptığı iddiaları doğru mudur?

5.İşadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan kişi ve Fatih Saraç yakın dönemde vergi denetimine tabi olmuş mudur? Olmuşsa, akıbeti nedir?

6.Bahse konu işadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan kişi ile Fatih Saraç hakkında yürütülen herhangi bir dava ya da soruşturma var mıdır?

7.Anılan tüm iddialar doğru ise, bahse konu işadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan kişi ile Fatih Saraç’ın halen terör listesinde bulunan Yasin El Kadı ortaklığı bulunmakta mıdır?

Engin Özkoç’tan Devlet Bahçeli’ye olay yanıt!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Meclis'te düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

CHP’li Ali Öztunç RTÜK’teki skandalları mecliste tek tek anlattı: AKP’li vekiller çılgına döndü!

CHP'li Ali Öztunç ile Rafet Zeybek'in meclis genel kurulu konuşmaları sosyal medyaya damgasını vurdu.

CHP’li Aydoğan’dan AKP’ye sert sözler: Bu kanunu veterinerlere mi hazırlattınız?

CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Avukat Turan Aydoğan, TBMM’de görüşmelerine başlanan Avukatlık Yasında değişiklikler içeren yasa teklifi üzerine yaptığı 10 dakikalık konuşmada teklifin nelere mal olacağına ve aslında bir FETÖ projesi olduğuna vurgu yaptı.

Sabah yazarı açıkladı: Erdoğan’dan sonra AKP’nin başına kim geçecek?

Sabah yazarı Hasan Basri Yalçın, Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra AKP’ye lider olacak aday isimler için, “Burada da var bir sürü. Süleyman Soylu’yu sayarsınız, Berat Albayrak’ı sayarsınız” dedi.

Sakarya’da patlamamış malzemeyi imhaya götüren kamyon patladı: 3 asker şehit, 6 yaralı

Sakarya'da Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım, patlamada 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 6 kişinin ise yaralandığını açıkladı
206,939BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et