Halkweb’in yayınladığı Man Adası belgeleri Binali Yıldırım’ın masasında!

Halkweb'in üç gündür yayınladığı Man Adası belgeleri Meclis gündemine taşındı. Şimdi Yıldırım'ın vereceği yanıt bekleniyor.

Halkweb’in ortaya çıkardığı belgeler Meclis gündemine taşındı. CHP istanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verildi.

Halkweb Man Adası belgelerinin izini sürmüş, CHP’nin dahi ortaya çıkarmadığı belgeleri ortaya çıkarmıştı. İşte o belgeler bugün Başbakan’a soruldu. Tanrıkulu’nun Yıldırım’a sorduğu sorular şöyle;

Man Adası’ndaki Türk şirketlerin tek tek incelendiği ve belgeler arasında yer alan ve Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı pek çok isme ulaşıldığı haberleri basına yansımıştır.

“CHP’nin dahi elinde olmayan belge” denilen belgede, Fatih Saraç’ın Man Adası’nda Yasin El Kadı ile birlikte kurduğu iddia edilen şirketin belgesinin açıklandığı yine basına yansıyan haberler arasındadır.

İşadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan bir kişinin ise Man Adası’ndaki faaliyetleri ile ilgili belgeler de yine kamuoyunun gündemine gelen haberler arasındadır.

Bu bağlamda;

1.Birleşmiş Milletler’in El Kaide ile bağlantılardan dolayı malvarlıklarını dondurduğu ve terör listesinde bulunan Yasin El Kadı ile Fatih Saraç’ın Man Adası’nda birlikte şirket kurdukları iddiası doğru mudur?

2.İddialar doğru ise, bu şirketin ismi nedir, şirket hangi tarihte kurulmuştur ve şirketin yöneticileri kimlerdir?

3.Şirketin yaptığı iş olarak sadece ‘yatırım’ belirtildiği iddiası doğru ise, yatırım bedeli ne kadardır?

4.İşadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan bir kişi ile Fatih Saraç’ın, Man Adası şirketi aracılığıyla yurtdışına para giriş-çıkışı yaptığı iddiaları doğru mudur?

5.İşadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan kişi ve Fatih Saraç yakın dönemde vergi denetimine tabi olmuş mudur? Olmuşsa, akıbeti nedir?

6.Bahse konu işadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan kişi ile Fatih Saraç hakkında yürütülen herhangi bir dava ya da soruşturma var mıdır?

7.Anılan tüm iddialar doğru ise, bahse konu işadamı ve aynı zamanda medya patronu da olan kişi ile Fatih Saraç’ın halen terör listesinde bulunan Yasin El Kadı ortaklığı bulunmakta mıdır?

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,631BeğenenlerBeğen
4,582TakipçilerTakip Et