Çarşamba / 16 Eylül 2020

Cem TV Haber Müdürü ve Halkweb yazarı Atakan Sönmez’e 10 ay hapis cezası

Cumhuriyet gazetesinin internet eski Haber Müdürü Atakan Sönmez’e, yayınlanan haberler gerekçe gösterilerek “örgüt propagandası”ndan 10 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, cezayı erteledi.

205,797BeğenenlerBeğen
8,584TakipçilerTakip Et

Cem Tv Haber Müdürü ve Halkweb yazarı gazeteci Atakan Sönmez’e, Haber Müdürü olduğu dönemde Cumhuriyet gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haberler nedeniyle açılan davanın karar duruşması İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Gazetenin internet sitesinde yayınlanan Afrin haberleri gerekçe gösterilerek “zincirleme örgüt propagandası” iddiasıyla yargılanan Sönmez’in hazır bulunduğu duruşmaya avukatı da katıldı.

Kimlik tespitlerinin ardından söz alan Sönmez, birinci yargı paketiyle sadece haber niteliği taşıyan yazılar ile ilgili dava açılmayacağını belirterek, beraat talebinde bulundu.

Avukatların savunmasının ardından söz alan savcı, bir önceki celsede sunduğu Sönmez’in “zincirleme örgüt propagandası yapmak” suçundan cezalandırılması talebini yeniledi.

Duruşmaya verilen kısa bir aradan sonra kararını açıklayan mahkeme, Sönmez’e, “örgüt propagandası yapmamakla birlikte örgüt açıklamalarını haber yaptığı” gerekçesi ile 10 ay hapis cezası verdi.

Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına hükmeden mahkeme, cezayı 10 ay denetim süresi ile erteledi.

 

En çok okunanlar

Gündem

Kaşıkçı itirafı, Prens Salman’ı Netflixle anlaşmaya zorladı

Netflix'in CEO'su Reed Hastings, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle eleştirildiği bir programı yayından kaldırmaları karşılığında, bazı programlarının Suudi Arabistan'da yayınlanmasına izin verildiğini söyledi.

Otomatik bilgi transferi başladı… Kendinizi İhbar edin, pişmanlık yasasından faydalanın!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından oluşturulan ve kamuoyunda "Otomatik bilgi paylaşımı" olarak bilinen anlaşma başladı.

Yandaşlar tarafından hedef gösterilen Eren Erdem’den Halil Sezai açıklaması

''Şiddeti onaylamam mümkün değildir, amasız ve fakatsız şiddetin her türüne karşıyım''

Türkiye’nin kredi notunu ‘takvim dışı’ düşürmüştü: Moody’s açıklama yaptı

Türkiye’nin kredi notunu B1’den B2’ye indirirken görünümü de “negatif” olarak bırakan Moody's, Türkiye’nin kredi notunu ‘takvim dışı’ bir tarihte indirmesinin nedenini, kredi koşullarında değişiklik oluşması olarak belirtti.

O hocanın ifadesi ortaya çıktı!

İstanbul'da kendisini hoca olarak tanıttığı kadınları evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandırdığı, vücutlarına yazılar yazarak cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Burhan D.'nin savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Kendisine kumpas kurulduğunu öne süren Burhan D., "Ben kimseyi bu zamana kadar taciz etmedim" dedi.