Halk düşmanları… AKP’li üyeler belediyeye hibe edilecek ambulansa engel oldu

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın girişimleriyle Ardahan Belediyesine kazandırılacak olan hibe ambulansın alımına AKP'li Meclis üyelerinin engel olduğu ortaya çıktı.

Ardahan yaklaşık 25 yılın ardından 57 milyonluk borç ve kiralık araçlarla Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi tarafından devralındı. Cenaze aracı dahil bütün binek araçları kiralık olan belediye, kasasından bugüne kadar 8 milyon 600 bin TL kiralık araçlara ödeme yapıldı. 31 Mart’ta Ardahan’ın belediye başkanı seçilen ve aynı zamanda 21. Dönem Ardahan milletvekili olan Faruk Demir kendi kişisel çabalarıyla belediyesine 6 ay içinde 15 hibe araç kazandırdı.

Başkan Demir, AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın desteğiyle belediyesine bir ambulans kazandıracaktı ki; AKP’li meclis üyelerinin engeline takıldığı ortaya çıktı..Olayda adı öne çıkan AKP’li meclis üyesi Ömer Yılmaz, 8 Kasım Cuma günü meclis toplantısını izin alarak terk etmiş ve o tarihte şehre gelen milletvekili Orhan Atalay’ın il teşkilatı ile olan toplantısına katılmıştı. İnternet haberciliği yapan bir gazetecinin yayınladığı habere göre o toplantıda AKP’li meclis üyesi Ömer Yılmaz, milletvekiline bu sözlerle tepki göstermiş:

”Siz bizlere sormadan Belediye Başkanı Faruk Demir’in isteği üzerine 2 tane araç için girişimde bulunuyorsunuz bizim müdahalemiz sonucu bunu yapamadınız biz CHP’li bir belediyeye bunu yaparsak seçmenimize yarın nasıl cevap vereceğiz.’’

AKP’li Ardahan Meclis üyesi Ömer Yılmaz’ın bu ifadeleri Ardahanlılar tarafında da tepkiyle karşılandı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ev hanımı iki teyze İmamoğlu’nu hedef alan Erdoğan’ı böyle eleştirdi: Diploma şart!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekrem İmamoğlu'na yönelik "Sen otur işine bak" sözleri vatandaşa soruldu. 

Türkiye Yazarlar Sendikası İzzetbegoviç ve Erdoğan âşığı mı? 

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Peter Handke'ye en çok tepki gösteren yazar örgütlerinden biri de TYS oldu. Gazeteci-yazar Osman Çutsay, bu tepkinin “çok kirli bir telaşın belirtisi” olduğunu ileri sürdü ve TYS yönetimine ağır suçlamalarda bulundu.  

Ve Ekrem İmamoğlu mafyaya savaş açtı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, güne zabıta ve itfaiye ziyaretleriyle başladı. İmamoğlu, Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy’un, sunumunda belirttiği, İBB’ye ait bazı gayrimenkullerde çok sayıda işgalci bulunduğu saptamasına ayrı bir paragraf açtı.

Vatandaşın parasını masaja yatıran Melih Gökçek’e Ankaralı tepkisi: Hamuduyla götürmüş… Allah-bismillah deyip çaldılar

Melih Gökçek hakkındaki soruları yanıtlayan Ankaralı vatandaşlardan birinin söyledikleri durumu özetledi. 

Madde madde Katar’ın Türkiye yatırımları

Önceki gün Katar Emiri'nin annesinin Kanal İstanbul projesi güzergahında satın aldığı arazi gözleri yeniden Katar'a çevirdi. CHP’li Gürsel Tekin “Katarlılar özel ve ayrıcalıklı uygulamalara...
210,469BeğenenlerBeğen
4,593TakipçilerTakip Et