Halk düşmanları… AKP’li üyeler belediyeye hibe edilecek ambulansa engel oldu

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın girişimleriyle Ardahan Belediyesine kazandırılacak olan hibe ambulansın alımına AKP'li Meclis üyelerinin engel olduğu ortaya çıktı.

Ardahan yaklaşık 25 yılın ardından 57 milyonluk borç ve kiralık araçlarla Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi tarafından devralındı. Cenaze aracı dahil bütün binek araçları kiralık olan belediye, kasasından bugüne kadar 8 milyon 600 bin TL kiralık araçlara ödeme yapıldı. 31 Mart’ta Ardahan’ın belediye başkanı seçilen ve aynı zamanda 21. Dönem Ardahan milletvekili olan Faruk Demir kendi kişisel çabalarıyla belediyesine 6 ay içinde 15 hibe araç kazandırdı.

Başkan Demir, AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın desteğiyle belediyesine bir ambulans kazandıracaktı ki; AKP’li meclis üyelerinin engeline takıldığı ortaya çıktı..Olayda adı öne çıkan AKP’li meclis üyesi Ömer Yılmaz, 8 Kasım Cuma günü meclis toplantısını izin alarak terk etmiş ve o tarihte şehre gelen milletvekili Orhan Atalay’ın il teşkilatı ile olan toplantısına katılmıştı. İnternet haberciliği yapan bir gazetecinin yayınladığı habere göre o toplantıda AKP’li meclis üyesi Ömer Yılmaz, milletvekiline bu sözlerle tepki göstermiş:

”Siz bizlere sormadan Belediye Başkanı Faruk Demir’in isteği üzerine 2 tane araç için girişimde bulunuyorsunuz bizim müdahalemiz sonucu bunu yapamadınız biz CHP’li bir belediyeye bunu yaparsak seçmenimize yarın nasıl cevap vereceğiz.’’

AKP’li Ardahan Meclis üyesi Ömer Yılmaz’ın bu ifadeleri Ardahanlılar tarafında da tepkiyle karşılandı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,676BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et