Halil Sezai ve komşusu arasında 2. raund!

Komşusunu darp ettiği gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılan ve 45 gün cezaevinde kalan Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında, komşusundan bir şikayet daha geldi.

Tuzla’da 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği iddiasıyla yargılanan Halil Sezai, 43 gün süren tutukluluk sürecinin ardından ekim ayında görülen ilk duruşmada 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılmış ve kararla birlikte tahliye edilmişti.

Yaşanan olayların ardından sahneye çıkan Sezai, skandal açıklamalar yaptı.

Konserinde cezaevine girmesiyle ilgili konuşan Sezai, “Hak etti, kafam güzeldi, gerektiği şekilde de tam dövemedim, bir dahaki sefere…” dedi.

‘BENİ ŞEYTAN GİBİ GÖSTERDİ’
Sabah’ın haberine göre, Darp edilen komşu Hüseyin Meriç, avukatı aracılığı ile İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na 7 sayfalık bir dilekçe sunarak Halil Sezai’den yeniden şikayetçi oldu.

Sezai’nin 43 gün cezaevinde kalıp çıktıktan sonra sosyal medya üzerinden kendisini kastederek “Şapkalı şeytan! Yeni sene sana da huzur getirsin her şeye rağmen! Ben yaşayan ölülere ağıt ile uğurluyorum bu seneyi” diyerek milyonlar önünde ölümle tehdit ve hakaret suçunu işlediğini belirtti.

Kendisinin fötr şapkayla tanındığını da ekleyen Meriç, Sezai’nin “Ağıt” adlı klibinde kendisini haksızlık yapan bir şeytan gibi gösterdiğini de ifade etti.

‘HER AN ÖLDÜREBİLİR’
Dilekçenin devamında Halil Sezai’nin, sahne aldığı bir mekanda “Siz böyle ‘amcacık’ falan diye tanıdınız ama. Hak etti, kafam güzeldi. Gerektiği şekilde tam dövemedim, bir dahaki sefere. Duygum bu yalan söylemiyorum” sözlerine vurgu yapıldı.

Sezai’nin eylemlerine devam edeceği dahası “Bir dahaki sefere” diyerek kendisini öldüreceğini kaydeden Meriç, olayın ardından zor zamanlar geçirdiğini de anlattı.

Korkudan işini bıraktığını, evini terk ederek teknelerde yaşam sürüp gizlenmeye çalıştığını, psikolojisi ve vücut bütünlüğünün bozulduğunu da aktaran yaşlı adam, “Can korkum var. Kin besliyor, her an öldürebilir” dedi.

Son Haberler