Tiyatro sanatçısı Nilgün Belgün, Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle çekilen videonun Cumhurbaşkanlığı tarafından desteklendiğini bilmediğini söyleyen meslektaşlarını yalanladı.

Videoda yer alan sanatçılardan Haldun Dormen, Suna Keskin, Nevra Serezli ve Göksel Kortay, Nilgün Belgün’ün daveti üzerine çekimlere gittiklerini ve klibin Cumhurbaşkanlığı için hazırlandığını bilmediklerini söylemişlerdi.

Kendini Erdoğan klibinde göre Haldun Dormen şok oldu: Nilgün’ün kurbanı olduk

Haldun Dormen, ‘Ben bu zamana kadar AKP’den gelen hiçbir davete, hiçbir yemeğe katılmadım’ dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Nilgün Belgün ise projenin “bazı tiyatrocuların baskısı” nedeniyle “haksızlığa uğradığını” savundu.

Katılımcıların projeden haberdar olduğunu söyleyen Belgün, “Projenin yasal izinleri için tüm sanatçı dostlarımdan muvafakatnameler alınmış ve reklam yayına girmeden önce Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsunun yer aldığı videonun son hali WhatsApp ile herkesle paylaşılmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fazıl Say’ın konserine gitmesinden rahatsız olanların bu projeden de rahatsız olduğunu belirten Belgün, “Sanat birleştirir, sanat geliştirir, sanat iyileştirir’. Herkese sevgi, saygı, hoşgörü ve sanat dolu günler dilerim” dedi.