Haber Global’in “Ekrem İmamoğlu valiye it dedi” videosu da montaj çıktı

10 gün sonra ellerindeki görütüyü yayınlamak akıllarına gelen Global TV’nin, Ekrem İmamoğlu görüntülerine ses kaydını nasıl montaj yaptığını ispatladılar.

10 gün sonra ellerindeki görütüyü yayınlamak akıllarına gelen Global TV’nin, Ekrem İmamoğlu görüntülerine ses kaydını nasıl montaj yaptığını ispatladılar. Video’da ilk başta ‘İt’ sesinin yükseltilmesi, dikkat çekmişti. Attila @Attila08260413 isimli twitter kullanıcısı, bilgisayar uzmanı, ses grafiklerinden, Ekrem İmamoğlu’nun sesine nasıl montaj yapıldığını ispatladı. Atilla, “Adobe Audition, Audacity gibi herhangi bir ses programına videonun seslerini yükleyin ve ilgili alana yeteri kadar zoom yapın, kendiniz de görürsünüz zaten grafikteki farkları” dedi. Kendisi de bir montaj yaptı ve videoda İmamoğlu’na, “Basitlik”, “tiplik” yapmıştır” dedirtti.
Fatih Portakal’ın Fox TV’si ve Global TV’nin madem orada kameraları vardı, neden görüntüyü Ordu’daki VİP olayından neredeyse bir hafta sonra gündeme getirdi. Fatih Portakal, günler sonra neden ‘Seyrettim, duydum ama yayınlamıyoruz” dedi. Bunlar ilk başta kafaları karıştıran sorular. Ve nihayetinde, Yandaş ahaber’in kurucusu Erdoğan Aktaş’ın şu sıra yöneticisi olduğu Global TV’nin olaydan 10 gün sonra ellerindeki görüntüleri gerçekmiş gibi yayınladı.

Ancak, görüntüler arkadan çekilmişti. Ekrem İmamoğlu’nun dudak görüntüleri okunmuyordu. ‘Dudak görünmeyen bir görüntüye ses montajı kolaydır’ diyen Attilla adlı kullanıcı sesi nasıl değiştirdiğini gösteren bir video yaptı. Ve, görüntüdeki sesin montaj olduğunu şöyle anlattı:

Bu oda Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından mühürlenmiştir

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, çocuk yaşta evliliği savunan ve kamuoyunda büyük tepki toplayan Profesör Bedri Gencer'in odasını mühürledi.

Kadir Şeker’in telefon kayıtları gerçeği ortaya çıkardı

Konya’da sevgilisi tarafından şiddet gören kadını kurtarmak için olaya müdahale eden ve Özgür Duran’ın ölümüne neden olan Kadir Şeker’in telefon kayıtları incelendi. Kayıtlar gerçeği ortaya çıkardı.

“Muharrem İnce enteresan bir çıkış yapacak”

Hürriyet yazarından merak uyandıran tek cümlelik iddia.

Hilmi Özkök, “TSK içindeki FETÖ’cüleri temizlemedi” iddialarına yanıt verdi

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, “TSK içindeki FETÖ’cüleri temizlemedi” iddialarına yanıt verdi. Özkök, “2002-2006 yıllarında o zamanki adıyla ‘Cemaat’ olan Fetullahçılık, kanunen bir suç değildi. Kanunun suç saymadığı bir konumda olan kişiye ‘Ordudan atmak’ gibi ağır bir ceza verilebilir mi?” dedi.

Konuklar ciddiye alıp dinlemedi… CNN Türk post modern Rasim Ozan Kütahyalı’yı yarattı: Emre Cemil Ayvalı

CHP'nin boykot ettiği CNN Türk'te konuk edilen Emre Cemil Ayvalı adlı şahıs 5 dakika boyunca saçmaladı, karşısındaki konukların ciddiye alıp dinlemediği anlaşıldı. 
209,753BeğenenlerBeğen
4,887TakipçilerTakip Et