Gürsel Tekin: Davutoğlu’nun derdest edildiği tasarıyı referanduma götürelim

CHP'li Gürsel Tekin: Davutoğlu'nun siyasi etik yasasını referanduma götürelim.

16 Nisan referandumu öncesindeki kampanya, sadece birkaç ay önce “olmaz” denilen mesajlar verilmeye başlandı; Konya’da, Konyalı eski AKP’li Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, CHP’li Gürsel Tekin sahip çıktı.

Davutoğlu’nun “siyasi etik yasasını getirdiği” için görevden alındığına vurgu yapan Tekin, “Konya’dan, derdest edilen AKP’li Başbakan’ın memleketinden sesleniyorum. Hadi Davutoğlu’nun getirdiği siyasi etik yasasını referanduma götürelim” dedi.

“DAVUTOĞLU BİR GÜNDE DERDEST EDİLDİ. NEDEN? SİYASİ ETİK YASASI GETİRDİĞİ İÇİN…”

Tekin, Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde yaptığı konuşmada, vatandaşlara “seçmenlerin yüzde 50’ye yakın oy verdiği Başbakan hemşehiriniz bir günde derdest edildi” diye seslendi. Davutoğlu’nun görevden alınmasına, siyasette rüşveti, kayırmayı engelleyecek “siyasi etik yasasını gündeme getirmesi olduğunu” söyleyen Tekin, AKP’ye “referandum çağrısı” yaptı.

Tekin şöyle konuştu;
“Hadi size size buradan meydan okuyorum. Yüreğiniz yetiyorsa, onurunuz haysiyetiniz varsa, Sayın Davutoğlu’nun önerisini, siyasi etik yasasını referanduma götürün. Davutoğlu’nun önerisidir. Konyalı’dır, sizin hemşirinizdir.”

“GELİN TEK MADDELİK REFERANDUM YAPALIM; SİYASİ ETİK YASASINI GETİRELİM”

Tekin, siyasi etik yasasının çıkması halinde, siyasetçilerin kendilerine çeki düzen vereceklerini, şatafat içinde yaşayamayacaklarını da vurgulayarak,”Siyasi etik yasası geçerse ne olur biliyor musunuz? Sizin belediye başkanlarınız Merkel’in arabasına binemeyecekler, şatafatla gezemeyecekler. Hesap verecekler” dedi. 16 Nisan’da oylanacak 18 maddelik Anayasa değişiklik paketini de eleştiren Tekin, “Bu 18 maddenin içinde, gelen AKP’li kardeşlerimize de soruyorum, sizin derdinize derman olacak bir madde varsa, dişimi kıracağım. Tarımda sıkıntı yok mu, sanayide sıkıntı yok mu? Bütün bu dertler varken, hayırdır kardeşim sen 18 maddeyi dayadın” dedi.

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

Kıvanç Tatlıtuğ’u yargılayan hakimden skandal fotoğraf: ‘Perşembenin sürprizi’

Kıvanç Tatlıtuğ’un, “vergi usül kanununa muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava geçtiğimiz gün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Bakanlığın hedefinde yandaş yazar var: Tetikçi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye gazetesi Fuat Uğur’un iki yazısının ardından kaleme alınan tekzip metninde, yazara oldukça sert ifadelerle yüklendi.

Skandal… Camide ‘CHP Zulmü’ kitabı

Muğla’da imamın CHP’yi şeytana benzetmesine yönelik tepkiler sürerken, Bursa Sarı Camii’nin çay ocağının kitaplığında da “CHP Zulmü” isimli kitap sergileniyor.

İstanbul Valiliği ve İBB’den ortak karar! Durduruldu

İstanbul Valiliği ve İBB, Atatürk Havalimanı Metro istasyonuna yolcu taşımacılığını durdurdu.

Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Babacan’ı da ziyaret edecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından yeni parti kurma hazırlıklarında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan’ı da ziyaret edeceğini öğrenildi.

‘Davutoğlu başbakanlığı döneminde bazı şeylere şahit olmuş’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, son günlerde AKP’de yaşanan istifa ve bölünme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rektörden tepki çeken Neslican Tay paylaşımı: Dinden faydalanabilseydi hastalığı düşman görmezdi

Kansere karşı verdiği mücadelede yenik düşen Neslican Tay 'Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim' demişti.

İmamoğlu’ndan ‘torpil’ açıklaması: Benim nazarımda bir itibarı yok

Ekrem İmamoğlu, İBB'de işe alınacaklar ile CHP içindeki bir yazışma hakkında açıklama yaptı.