Cumartesi / 8 Ağustos 2020

“Gülen’in iadesini istiyorsan neden “asacağım, keseceğim” diyorsun?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken soru; "Bilmiyor musun idamın tartışıldığı ülkeye iade edilmeyeceğini?"

206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et

HDP Sözcüsü Baydemir, grup toplantısında yaptığı konuşmada, Gülen’in iadesini isteyen Erdoğan’ı eleştirdi: “Gülen’in iadesini istiyorsan neden ‘asacağım, keseceğim’ diyorsun. Bilmiyor musun idamın tartışıldığı ülkeye iade edilmeyeceğini?”

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, partisinin grup toplantısında konuştu. Baydemir, konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki isim olan Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesine ilişkin şunları söyledi: “Gülen’in iadesini istiyorsan neden ‘asacağım, keseceğim’ diyorsun. Bilmiyor musun idamın tartışıldığı ülkeye iade edilmeyeceğini?”

Baydemir’in konuşmasından satır başları şöyle:

“İstanbul’da sel felaketinden zarar görmüş yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. En büyük afet, hükümetin rant politikalarıdır. Neredeyse İstanbul’da sele bakıp ‘Bundan iyi HES projesi çıkar’, ‘Bakın İstanbul’u Venedik yaptık’ diyecekler.

20 Temmuz Suruç Katliamı’nın yıl dönümü. Tek amacı Kürt halkıyla dayanışmak olan 33 can, AKP-IŞİD ortak zihniyetiyle katledildi.

Suruç davasına müdahil olmak isteyen mağdurlara “Ne zarar gördünüz” denildi. Bunların zihniyetinde mağdur olmak için ölmek gerek. Suruç Katliamı, bir dönemin kapatılmasıdır. Ne oldu da 7 Haziran’da 257 sandalye aldınız da 5 ay sonra 317 sandalyeye ulaştınız?

Eğer darbe gerçekleşse eşbaşkanlarımız yine cezaevinde olacaktı. Peki 20 Temmuz OHAL darbesinin, apoletli darbeden ne farkı var?

Gülen’in iadesini istiyorsan neden “asacağım, keseceğim” diyorsun? Bilmiyor musun idamın tartışıldığı ülkeye iade edilmeyeceğini?

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı

Muharrem İnce’nin partisinin adı Ulusal Sol mu?

Muharrem İnce’nin kuracağı partinin adı merak konusu. CHP’de bir kopuş hareketi başlatan İnce yeni parti için çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 2 yıl önce CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce yeniden siyasetin hareketli dünyasına adım attı.

Altın çıldırdı, dolar yanıyor… Troller Berat Albayrak’ı yedirmeyiz kampanyası başlattı

AK troller Berat Albayrak için twitter'da kampanya başlattı.

Alman Dergisi’nde Erdoğan’ın servetini yazdılar: Kağıt üstündeki servetin yanı sıra buzdağının görünmeyen kısmı var

Almanya’da yayımlanan Focus dergisi, Erdoğan’ın servetini gündeme taşıdı. Derginin iddiasına göre Erdoğan’ın kağıt üzerinde görünen servetinin yanı sıra bir de buzdağının görünmeyen yüzü var. Ve Erdoğan’ın asıl serveti çocuklarının ve ailesinin üzerinde…

Bahçeli Ayasfoya için dün ne demişti? Bugün ne yaptı?

Devlet Bahçeli, 2015 yılında Trabzon'da yaptığı mitingde "Bunlar sırf tertemiz mümin duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Cami’ni bile kullanabileceklerdir." ifadelerini kullanmıştı.
206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et