“Gülen’in iadesini istiyorsan neden “asacağım, keseceğim” diyorsun?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken soru; "Bilmiyor musun idamın tartışıldığı ülkeye iade edilmeyeceğini?"

HDP Sözcüsü Baydemir, grup toplantısında yaptığı konuşmada, Gülen’in iadesini isteyen Erdoğan’ı eleştirdi: “Gülen’in iadesini istiyorsan neden ‘asacağım, keseceğim’ diyorsun. Bilmiyor musun idamın tartışıldığı ülkeye iade edilmeyeceğini?”

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, partisinin grup toplantısında konuştu. Baydemir, konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki isim olan Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesine ilişkin şunları söyledi: “Gülen’in iadesini istiyorsan neden ‘asacağım, keseceğim’ diyorsun. Bilmiyor musun idamın tartışıldığı ülkeye iade edilmeyeceğini?”

Baydemir’in konuşmasından satır başları şöyle:

“İstanbul’da sel felaketinden zarar görmüş yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. En büyük afet, hükümetin rant politikalarıdır. Neredeyse İstanbul’da sele bakıp ‘Bundan iyi HES projesi çıkar’, ‘Bakın İstanbul’u Venedik yaptık’ diyecekler.

20 Temmuz Suruç Katliamı’nın yıl dönümü. Tek amacı Kürt halkıyla dayanışmak olan 33 can, AKP-IŞİD ortak zihniyetiyle katledildi.

Suruç davasına müdahil olmak isteyen mağdurlara “Ne zarar gördünüz” denildi. Bunların zihniyetinde mağdur olmak için ölmek gerek. Suruç Katliamı, bir dönemin kapatılmasıdır. Ne oldu da 7 Haziran’da 257 sandalye aldınız da 5 ay sonra 317 sandalyeye ulaştınız?

Eğer darbe gerçekleşse eşbaşkanlarımız yine cezaevinde olacaktı. Peki 20 Temmuz OHAL darbesinin, apoletli darbeden ne farkı var?

Gülen’in iadesini istiyorsan neden “asacağım, keseceğim” diyorsun? Bilmiyor musun idamın tartışıldığı ülkeye iade edilmeyeceğini?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,917BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et