Gül’den dikkat çeken mesaj: Yaptığı sağduyulu konuşmalar tüm liderlerin örnek almasını gerektirecek niteliktedir

Abdullah Gül’ün, Yeni Zelenda Başbakanı Jacinda Ardern için paylaştığı mesajda kullandığı, “Ortaya koyduğu kuşatıcı politika tüm liderlerin örnek almasını gerektirecek niteliktedir” ifadeleri, Erdoğan’a göndermede bulunduğu yönünde yorumlandı.

209,107BeğenenlerBeğen
5,309TakipçilerTakip Et

Abdullah Gül’ün, Yeni Zelenda Başbakanı Jacinda Ardern için paylaştığı mesajda kullandığı, “Ortaya koyduğu kuşatıcı politika tüm liderlerin örnek almasını gerektirecek niteliktedir” ifadeleri, Erdoğan’a göndermede bulunduğu yönünde yorumlandı.

Erdoğan’ın ‘Sizi de dedeleriniz gibi uğurlarız’ sözlerine Avustralya’dan cevap!

Kurulacak yeni bir siyasi parti için ismi geçen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisine ait sosyal paylaşım sitesi hesabından yayımladığı mesajla Yeni Zelanda’daki katliama değindi.

Erdoğan’dan Yeni Zelanda’ya: Dedeleriniz geldi, kimi tabutla döndü, sizi de dedeleriniz gibi uğurlarız…

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in, saldırı sonrası sergilediği barışçıl tutuma yönelik mesaj paylaşan Abdullah Gül, “Yeni Zelanda’da yaşanan tüyler ürpertici katliam sonrasında, Başbakan Jacinda Ardern’in yaptığı sağduyulu konuşmalar, ortaya koyduğu kuşatıcı politika ve sergilediği samimi ve kararlı tavır tüm liderlerin örnek almasını gerektirecek niteliktedir” ifadelerini kullandı.11. Cumhurbaşkanı’nın bu mesajının altına yorum yapan takipçileri ise mesajın, Erdoğan’a yönelik bir gönderme olduğu yorumunda bulundu.

O mesajlardan bazıları şu şekilde:

Rus Büyükelçi: Türk askerinin koordinatlarını Suriye ile paylaştık ama vurulan yer hariç

Reuters'ın aktardığına göre Rusya ve Türkiye, BMGK'da İdlib'deki saldırılar hakkında çelişen açıklamalarda bulundu. 

Hatay’a giden CHP heyeti saldırının ayrıntılarına ulaştı

İdlib'de yaralanan askerleri Hatay'da ziyaret eden CHP heyeti, askerlerin saldırısı esnasında savunmasız kaldıklarını ve nokta atışı ile vurulduklarını kaydetti.

“Şehitler tepesi boş kalsın, niye bizim kınalı kuzularımız ölsün, niye askerlerimiz şehit oluyor?”

CHP'li Barış Yarkadaş Meclis'teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti'ye eleştiri yönelterek İdlib'teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi. 

Erol Mütercimler’den Hulusi Akar’a canlı yayında kritik soru: Askerler enkaz altında gerçek şehit sayısı 78 mi?

İdlib'de gerçekleştirilen saldırının ardından 33 askerimiz şehit oldu. Tüm Türkiye'yi yasa boğan saldırıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Şehit sayısının daha fazla olduğu öne sürülürken bu iddialara ilişkin en net bilgi araştırmacı yazar Erol Mütercimler'den geldi. 

İdlib’teki 33 şehidin ardından ekranlara çıkmayan Erdoğan’ın nerede olduğu ortaya çıktı

Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerin şehit olmasının ardından telefon diplomasisi yürüten Erdoğan, İstanbul'a gelerek Kısıklı'daki evine geçti.
209,107BeğenenlerBeğen
5,309TakipçilerTakip Et