Salı / 20 Ekim 2020

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için yürüyüşe polis engeli: Gözaltılar var

İstanbul Gazi Mahallesi'nde hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in cenazesinin bulunduğu cemevine polis müdahalesi gerçekleşti. Gökçek’in cenazenin memleketi Kayseri’ye gönderilmesi öncesinde Gazi mahallesi polis ablukasına alındı.

205,340BeğenenlerBeğen
8,582TakipçilerTakip Et

Gökçek’in naaşı hastane morgundan alınıp dün Gazi Cemevi’ne getirilmişti. Cenazesinin Kayseri’ye gönderilmesi öncesinde Gökçek için yürüyüş yapılmak istenmesi nedeniyle cemevinin etrafı polis tarafından sarıldı. Cemevinin her iki girişine TOMA konumlandırılırken, çevredeki yollar polisler tarafından tutuldu. Olay yerinden çok sayıda görüntü paylaşıldı.

Giriş ve çıkışları kapatılan cemevine sabahın erken saatlerinde gelen küçük bir grubun ve basın mensuplarının dışında kimsenin girmesine izin verilmedi. Cemevine gelen İbrahim Gökçek’in anne ve babasına polisin girişte GBT yapmak istemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı. Tepkiler üzerine Gökçek’in anne ve babası GBT yapılmadan cemevine geçti.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Gazi mahallesine gelerek polis yetkilileri ile görüştü. Kaya, kısa bir yürüyüş yapılacağını belirterek, engellemenin kaldırılmasını istedi. Polis yetkilileri, dün yapılan anmada “sosyal mesafe korunmadığı” gerekçesiyle bugün ki yürüyüşe izin vermeyeceklerini savundu.

GÖZALTILAR VAR

Cemevindeki cenaze törenine katılmak isteyenlere giriş izni vermeyen polis bazı kişileri gözaltına aldı. Gözaltılarla ilgili paylaşım yapan Halkın Hukuk Bürosu, “Müvekkilimiz Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesine katılmak isteyenlere polisin müdahale ettiği, Murat Ofli ve Aydın Gevin ile isimlerini öğrenemediğimiz birkaç kişinin daha gözaltına alındığı bilgisi verildi” dedi.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Muammer Işıklı AKP’den ihraç edildi!

AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, alınan AKP Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın partiden ihraç edildiğini belirtti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ koronavirüse yakalandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını açıkladı.

İYİ Partili Ümit Özdağ’ın açıklamalarının ardından Hüseyin Evren Kavas istifa etti

CNN Türk'te Ahmet Hakan'a açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu da FETÖ terör örgütünün mensubu olmakla suçladı.

Ümit Özdağ için ihraç istemi!

İYİ Parti'de FETÖ tartışmasının fitilini ateşleyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın partiden ihracı için ilk adım atıldı.

Ahmet Davutoğlu’ndan Erdoğan ve Bahçeli’ye çok sert sözler

Ankara’da il başkanları toplantısında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP'li cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti üyelerine yönelik "Yakınlarınızı atayarak aşiretleşmeyin" uyarısını eleştirdi. Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi de çok sert eleştirdi.