‘Gözler İstanbul’a dönmüş falan… Herkes haddini bilecek’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınması ve yerlerine valilerin kayyım olarak atanmasına tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınması ve yerlerine valilerin kayyım olarak atanmasına tepki gösterdi.

İmamoğlu, “Demokrasinin teslim ettiği görevleri insanlardan hukuk dışı yöntemlerle almak kimsenin gözünde değil. Kendileri kaybeder. Milletin iradesini yok saymak büyük bir hatadır. Öyle ‘terör örgütü’ vs gibi kuru laflarla bu hamleler yapılmaz. Kayyım atayarak bunu böyle ucu bucağı olmayan sürece bağlayamazsınız. Şiddetle kınıyorum, karşısındayım. Öyle gözler İstanbul’a dönmüş falan herkes haddini bilecek” dedi.

Sarıyer ‘de çökme tehlikesi olan bina ile ilgili incelemelerde bulunan Ekrem İmamoğlu, “Bütün bileşenleri ile milli mesele dediğimiz bu meseelenin işbirliğini yaparız. Kimsenin bu masadan kaçma şansı yoktur. Burada yaşanan olay, riskli bina öngörüsü vardır. Bu nedenle aileler boşaltılmıştır” dedi.

“Hemen hemen tüm dairelerdeki vatandaşlar sosyal tesislerde misafir edilmektedir” diyen İmamoğlu, “Rapor birkaç güne çıkacak. Yol haritası belirlenecek. Önceki gün şehircilik bakanlığı il müdürü tespitleri yaptı. Sayın bakan süreci takip ediyor. Kira yardımı yapılacak. Komşularımızla dertleştik. Belediye yetkilileri ile ortak hem süreci takip eden, hem ailelerin olası ihtiyaçlarına dahil bütün ailelerin ihtiyaçları için bir ekibi burada bulunduracağız. Birazdan sayın belediye başkanı, vekil ve muhtarımızla birlikte toplantı yapacağız. Takibimizde, dediğimiz gibi burayla ilgili süreçte ortak masayı kurup en hızlı şekilde vatandaşımızın sorununu çözmekle yükümlüyüz” şeklinde konuştu.

‘ÖYLE TERÖR ÖRGÜTÜ VS GİBİ KURU LAFLARLA BU HAMLELER YAPILMAZ’
Bir gazetecinin Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevden alındığını hatırlatarak, “Gözler diğer büyükşehir belediyelerine çevrildi tartışmaları var” sorusuna İmamoğlu şu şekilde yanıt verdi:

“Böyle bir mantıkta insanlardan görevi hukuk dışı almak olmaz. Kimsenin sınırsız yetkisi yoktur. Var gibi davrananlar olur. Ama ülkeye çok şey kaybettirirler. Milletin iradesi çok önemlidir. Milletin iradesini yok saymak çok büyük hatadır. Ortada milletin iradesi vardır. Diyarbakır, Van, Mardin’de de. Öyle ‘terör örgütü’ vs gibi kuru laflarla bu hamleler yapılmaz. Varsa alırsınız tespit edersiniz işleme koyarsınız. Kayyum atayarak ucu bucağı belli olmayan bir sürece bağlayamazsınız. O zaman millet milli iradeye olan güvenini kaybeder. Çok üzücüdür. Şiddetle kınıyorum. İnsanların eğer bir suçu varsa yargılarsınız sonuca bağlarsınız. Ama öyle kuru lafla bu işler olmaz. Umarım bu yanlıştan dönerler. Umarım seçilenler görevlerine döner. Öyle İstanbul’a göz dönmüş falan herkes haddini bilecek.”

Bakan Albayrak’tan dolar mesajı

Son Dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2020 tek haneli enflasyonu gördüğümüz yıl olacak. Kurun dış risklerden etkilenmeyeceğine finansal mimari kurduk" açıklamasında bulundu.

İslamoğlu ile Cübbeli Ahmet birbirine girdi… Nalları dikti, satıcı!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile ilahiyatçı yazar İslamoğlu arasındaki tartışma kapanan Hilal TV üzerinden sürdü. “İslamoğlu’nun kanalı nalları dikti” diyen Cübbeli Ahmet’e, İslamoğlu “Her şeyin satıcısı” dedi

Berat Albayrak’tan “Kanal İstanbul” için ‘Aldım ama neden aldım bir sorun’ açıklaması…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul projesinin geçtiği alanda arazi aldığını belirten haber sonrası Albayrak'ın avukatından açıklama geldi.

Rabia Naz’ın babasından Süleyman Soylu’ya ‘Şeyh’ tepkisi

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan Nakşibendi tarikatı şeyhinin ölümüyle ilgili sosyal medyadan başsağlığı mesajı paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Şaban Vatan, "Şeyhe üzüldüğünüz kadar kızıma üzülmediniz" dedi.

Erdoğan’ın “Nerede kaldı bu süt?” sorusuna İmamoğlu’ndan cevap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a”Sayın Cumhurbaşkanının bahsettiği süt dağıtımı 100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Bizim dönemimizde veren el, alan eli görmeyecek. Yoksulluğu asla afişe etmeyeceğiz” diyerek cevap verdi.
209,981BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et