Gökmen Tanış terör kapsamında yargılanacak

Utrecht saldırganı Gökmen Tanış hakkında terör saldırısı şüphesiyle dava açıldı.Utrecht Savcılığı Sözcüsü 3 kişiyi öldüren 5 kişiyi yaralayan Gökmen Tanış’ın saldırıyı tek başına gerçekleştirdiğini ve yardım almadığını da bildirdi.

207,606BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et

Utrecht – Halkweb

Utrecht saldırganı Gökmen Tanış hakkında terör saldırısı şüphesiyle dava açıldı.
Utrecht Savcılığı Sözcüsü 3 kişiyi öldüren 5 kişiyi yaralayan Gökmen Tanış’ın saldırıyı tek başına gerçekleştirdiğini ve yardım almadığını da bildirdi.

Olayla ilgili yapılan ev baskınında yakalanan ikinci şüphelinin ise Gökmen Tanış’a saldırı sonrası yardımcı olduğu tahmin ediliyor.

Utrecht Savcılığı Sözcüsü Tanış’ın terör saldırısının tüm detaylarıyla araştırıldığına işaret ederek “Bu saldırıyı özel sorunlarının radikal ideolojiler ile birleşmesi sonucu mu gerçekleştirip gerçekleştirmediği inceleniyor. Psikiyatri raporu hazırlanıyor” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz Pazartesi günü Hollanda polisi Utrecht’te 3 kişinin ölümü ile ve 3’ü ağır olmak üzere 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı saldırıyı gerçekleştiren 37 yaşındaki Gökmen Tanış’ı saatler süren operasyonun ardından yakalamıştı.
Utrecht Emniyet Müdürlüğü’nden operasyon şefi Rob van Bree konuya ilişkin yaptığı açıklamada zanlı Gökmen Tanış’ın akşam saatlerinde şehir merkezindeki bir evde yapılan baskında ele geçirildiğini bildirmiş, ikinci şüphelinin de ev baskınında yakalandığını açıklamıştı.

TAM BİR SUÇ MAKİNESİ

Gökmen Tanış’ın geçmişteki sabıka dosyası da kabarık.
Der Spiegel’de yer alan habere göre ise Tanış’ın 2012 yılında bir tırı soyduğu, 2013 yılında cinayet girişimi yüzünden yargılandığı, 2014 yılında hırsızlıkla suçlanıp mahkumiyet aldığı, aynı yıl bir polis memuruna tükürdüğü ve tehdit ettiği, yine aynı yıl alkollü araç kullanmakla suçlandığı, 2015 yılında karakola hasar vermekle ve son olarak da iki hafta önce tecavüzle suçlandığı öğrenildi.

loading...

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
207,606BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et