Gökmen Tanış terör kapsamında yargılanacak

Utrecht saldırganı Gökmen Tanış hakkında terör saldırısı şüphesiyle dava açıldı.Utrecht Savcılığı Sözcüsü 3 kişiyi öldüren 5 kişiyi yaralayan Gökmen Tanış’ın saldırıyı tek başına gerçekleştirdiğini ve yardım almadığını da bildirdi.

Utrecht – Halkweb

Utrecht saldırganı Gökmen Tanış hakkında terör saldırısı şüphesiyle dava açıldı.
Utrecht Savcılığı Sözcüsü 3 kişiyi öldüren 5 kişiyi yaralayan Gökmen Tanış’ın saldırıyı tek başına gerçekleştirdiğini ve yardım almadığını da bildirdi.

Olayla ilgili yapılan ev baskınında yakalanan ikinci şüphelinin ise Gökmen Tanış’a saldırı sonrası yardımcı olduğu tahmin ediliyor.

Utrecht Savcılığı Sözcüsü Tanış’ın terör saldırısının tüm detaylarıyla araştırıldığına işaret ederek “Bu saldırıyı özel sorunlarının radikal ideolojiler ile birleşmesi sonucu mu gerçekleştirip gerçekleştirmediği inceleniyor. Psikiyatri raporu hazırlanıyor” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz Pazartesi günü Hollanda polisi Utrecht’te 3 kişinin ölümü ile ve 3’ü ağır olmak üzere 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı saldırıyı gerçekleştiren 37 yaşındaki Gökmen Tanış’ı saatler süren operasyonun ardından yakalamıştı.
Utrecht Emniyet Müdürlüğü’nden operasyon şefi Rob van Bree konuya ilişkin yaptığı açıklamada zanlı Gökmen Tanış’ın akşam saatlerinde şehir merkezindeki bir evde yapılan baskında ele geçirildiğini bildirmiş, ikinci şüphelinin de ev baskınında yakalandığını açıklamıştı.

TAM BİR SUÇ MAKİNESİ

Gökmen Tanış’ın geçmişteki sabıka dosyası da kabarık.
Der Spiegel’de yer alan habere göre ise Tanış’ın 2012 yılında bir tırı soyduğu, 2013 yılında cinayet girişimi yüzünden yargılandığı, 2014 yılında hırsızlıkla suçlanıp mahkumiyet aldığı, aynı yıl bir polis memuruna tükürdüğü ve tehdit ettiği, yine aynı yıl alkollü araç kullanmakla suçlandığı, 2015 yılında karakola hasar vermekle ve son olarak da iki hafta önce tecavüzle suçlandığı öğrenildi.

Feyzioğlu: Gezi davasıyla ilgili konuşma gereği görmüyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gezi davasıyla ilgili süreç devam ettiği için konuşma gereği görmüyorum ve doğru da bulmuyorum" dedi.

Gezi davasında beraat kararı veren hakimlere soruşturma!

Gezi davasında sanıklar hakkında beraat kararı veren İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında HSK harekete geçti. HSK 1. Daire, heyette görevli 3 hakim hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

CHP’li Engin Altay: Darbeler dönemi kapanmıştır, kimse seçilmiş cumhurbaşkanını oradan indiremez

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yandaş medyanın dilinden düşürmediği darbasın toplantısı düzenledi.

Erdoğan’dan ‘Kemalistler darbe yapabilir’ diyen yandaşlara ayar: Herhalde bunlar pek yiyip içemiyor, gezip tozamıyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni darbe söylentilerine ilişkin "Böyle bir şeye siz inanıyor musunuz? Bunlar tamamen bir kumpanya. Bu kampanyaya da maalesef doluşa gelip sizin gibi, hakikaten saygın olan gazeteci arkadaşlarımızın bu oyuna gelmelerini anlamakta zorlanıyorum." diye konuştu. Osman Kavala'ya, Gezi olaylarına ilişkin davanın ardından başka bir soruşturma nedeniyle tekrar gözaltı kararı verildiği ve bunun üzerine yargıya yönelik eleştirilen bulunduğunun ifade edilmesi üzerine de Erdoğan, bu eleştirilere katılmadığını dile getirdi.

Müfettişler ortaya çıkardı: Gökçek’e ihaleye fesat soruşturması

Ankara Büyükşehir Belediyesi müfettişleri, 2005'te alınan özelleştirme kararına rağmen Belbeton A.Ş.’ye özelleştirme gerçekleşmeden önce milyonluk yatırımlar yapıldığı, protokole göre Belediye’ye vermesi gereken kârın Meclis Kararları alınarak şirketin sermayesine eklendiğini ortaya çıkardı. Raporda, oluşan 16 milyon 241 bin 345 dolar zararın eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, encümenler, ilgili bürokratlardan tazmini için dosyanın hukuk müşavirliğine gönderileceği de yer aldı.
209,635BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et