Gökçek’in kanalında Riekerink’e yaylım ateşi: ‘Kar buz Allah’ın işi’

Osmanlı Stadı’nın ‘buzlu’ zemininden yakınan Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in kanalı Beyaz TV’de yaylım ateşine tutuldu.

Gökçek’in diğer oğlu Ahmet Gökçek’in takımı Osmanlıspor’la 2-2 berabere kaldıkları karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, ‘olağan dışı’ bir durum yaşadıklarını dile getiren Hollandalı teknik direktör, “Osmanlıspor’dan dün bu sahada antrenman yapmak için izin istemiştik ama bu reddedildi. Bugün ısınmada görüldüğü gibi bütün ayakkabılarımızı getirdik ama oyuncularım sıkıntı yaşadı. Kalitemizin dışında, farklı oyun mantalitesiyle oynamak zorunda kaldık” demişti.

Riekerink’in bu serzenişi, Beyaz TV’de ekrana gelen Beyaz Futbol programının yorumcuları tarafından sert ifadelerle eleştirildi.

‘Kar buz Allah’ın işi’

“Burada zeminden falan yakınılmaz. Tamamıyla Allah’ın işi burada kar buz. Bu mevsimde budur” diyen yorumcu Sinan Engin, şöyle devam etti: “Osmanlı’nın ataklarını zemin durdurmadı da Galatasaray’ın ataklarını mı durdurdu? Muslera olmasa 6-2 falan bitecek bir maç. Osmanlıspor’un hücum hattı şu an Türkiye’de hiçbir takımda yok. Galatasaray’ın menajeri vardır. Maçtan bir gün önce gider, sahayı kontrol eder, hangi kramponları giyeceklerine karar verir. Bu mevsim bu saha buzdur. Riekerink bir puan aldığına sevinsin. Saha iyi olsaydı Osmanlı’nın lehine olurdu.”

‘Futbol zavallısı’

Futbol oynamadan ‘futbol uleması’ olanlara ders vermek istediğini belirten Fenerbahçeli yorumcu Abdülkerim Durmaz şunları söyledi: “Ben böyle sahalarda yıllarca oynadım, biliyorum. Böyle sahalarda teknik falan hikayedir. Teknik kapasitenden bir şey kaybetmezsin. Pas yapıyorsan da yaparsın, müsaittir zemin. Buradaki en büyük zarar süratli futbolcular içindir. Süratli oyuncular bu sahada dezavantaj yaşar. Fren yapamaz, süratlenemezler. Bugün halı gibi bir zemin olsaydı Galatasaray buradan bir puan alamazdı. Bu zemin Osmanlıspor’un aleyhine olmuştur. Bunun aksini söyleyen futbol zavallısıdır.”

‘Galatasaray tesislerinde bahçıvan yardımcısı olur’

Riekerink’e yönelik en sert ifadeler eski hakem Ahmet Çakar’dan geldi. Riekerink’in Galatasaray’ın teknik direktörü olamayacağını savunan Çakar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Riekerink Galatasaray’ın teknik direktörü, hocası, masörü bile olamaz. Şayet ziraat eğitimi aldıysa Galatasaray tesislerinde bahçıvan yardımcısı olur. Bak bahçıvan bile olamaz. Bu akşam Galatasaray tarihine ihanet etmiş bir Riekerink ile karşı karşıyayız. Bak ihanet diyorum. Bir; işin kolayına kaçtı. Saha dedi, zemin dedi, insanları aptal yerine koydu. Bugün basın toplantısında kaşına, gözüne bakıyorum. Kaşlar, gözler aynı oynuyor. Benim muhabirime, ‘Saçmalama’ falan diyor. Yanındaki çocuk da tam tercüme etmiyor. Sen benim muhabirime saçmalama diyemezsin. Ağır saçmalayan sensin Riekerink efendi. Sen hoca, moca değilsin kardeşim. Sen bey de değilsin, Riekerink efendisin.”

 

Son Haberler