Gerici yazardan palavra: Gülen’in önünü Kemalizm açtı

208,731BeğenenlerBeğen
7,626TakipçilerTakip Et

FETÖ iddianamesinin tamamlandığı bugün, AKP’nin yayın organı Yeni Şafak yazarlarından Yusuf Kaplan, yalanın dozunu kaçırarak Gülen’in önünü Kemalizm’in açtığını iddia etti. Kaplan’ın ‘Türkiye, Kemalizm’le ve Gülenizm’le terbiye ediliyor’ başlıklı yazısında yer alan ifadeler şu şekilde;

“Türkiye, önce Kemalizm’le / laiklikle terbiye edildi ve dize getirildi; sonra da Gülenizm’le.

Türkiye’nin terbiye edilebilmesinin aracı, başlangıçta, laiklikti. Darbeler, bunun için ve bu nedenle laiklik adına yapılmıştı.

Türkiye’nin her bakımdan Batı’ya bağımlı laik elitleri ve aydınları, Türkiye’yi terbiye etme “görev”ini, toplumu laiklikle terbiye ederek gerçekleştirme savaşı verdiler!

Ama 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz süreçleri, Türkiye’nin içerden Kemalizm-Gülenizm işbirliğiyle terbiye edilmesi girişimlerinin ürpertici örnekleriydi.

12 Eylül ve 28 Şubat darbeleriyle Kemalizm, Gülenizm’in önünü açmıştı.

15 Temmuz darbe ve işgal girişimleriyle ise, Gülenizm, Kemalizm’in önünü açtı.

2 Eylül ve özellikle de 28 Şubat darbeleriyle “irtica” yaftasıyla İslâm hedef tahtasına yatırıldı; öyle ki, “irtica tehdidi”, Millî Strateji Konsepti olarak belirlenecek kadar gemi azıya alındı!

15 Temmuz sürecinde ise, görünüşte “cemaatler” ama gerçekte yine İslâm hedef tahtasına yatırıldı ve Kemalizm’in / laikliğin önü alabildiğine açıldı.”

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.

Ekrem İmamoğlu’na hakaret eden Erkan Petekkaya’ya büyük şok!

Oyuncu Erkan Petekkaya sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret içerikli yorumlarda bulundu. Petekkaya'nın yaptığı bu yorumların ardından sosyal medya sayfası kapatıldı. Olayın ardından sosyal medya sayfasını tekrar aktif hale getiren oyuncu bir açıklama yaparak kendisini savundu.

Cenginz Holding’ten Erdoğan’ın kampanyasına bağış! Vergiden düşecek

Cengiz Holding Erdoğan'ın kampanyasına 34 milyon lira bağışlarken şirketlerin yaptığı bağışlar ilgili kanun kapsamında vergiden düşüyor.
208,731BeğenenlerBeğen
7,626TakipçilerTakip Et