Salı / 7 Temmuz 2020

‘Gençlik, Erdoğan’dan o kadar da hoşlanmıyor demek ki’

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, "İnternet yayınlarının asla saklanamayan, üstü örtülemeyen, gizlenemeyen bir gerçeği var." ifadelerini kullandı.

206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerle bir araya geldiği canlı yayının Youtube paylaşımında yüzbinlerce ‘dislike’ almasını köşesine taşıdı.

Can Ataklı’nın yazının ilgili bölümü şöyle oldu:

Gençler Erdoğan’ı ne de severlermiş!
Cuma akşamı internet üzerinden gençlerle buluşmuş AKP Genel Başkanı.

Amaç elbette “Erdoğan gençlerle buluştu, gençler başkanı çok seviyor” propagandası yapmak.

Nitekim yandaş tetikçi medya haberi aynen böyle duyurdu.

Yandaşlara göre gençler, Erdoğan’ı sorularla sıkıştırmışlar.

Erdoğan, gençlerin dertlerini dinlemiş, birlikte türküler söylemişler, falan filan.

Ancak internet yayınlarının asla saklanamayan, üstü örtülemeyen, gizlenemeyen bir gerçeği var.

Her şey anı anına görülebiliyor. Kaç kişi izlemiş, kaç kişi beğenmiş, kaç kişi beğenmemiş, kaç kişi olumlu, kaç kişi olumsuz yorum yapmış, hepsini görebiliyorsunuz. Üstelik bunlar sonradan da silinemiyor. Yandaş tetkikçi medyanın pek beğendiği bu sohbeti, benim yazıyı yazdığım saat itibarıyla 1 milyon 782 bin 129 kişi izlemişti. İzleyicilerden 81 bini sohbeti beğendiğini ifade etmiş. Buna karşı 326 bin kişinin ise beğenmediği resmen kayda geçmiş. Bu arada program başladığında açık olan “yorumunuz” bölümü ise kısa bir süre sonra kapatılmış. Çünkü o an itibarıyla gelen yorumların yüzde 90’ı olumsuzmuş.

Durum böyle olunca Cumhurbaşkanlığı danışmanları “Amanın, bu böyle giderse rezil olacağız” diye düşünerek herhalde, “Yeter bundan sonra yoruma gerek yok” diyerek bu bölümü kapatmışlar. İnternet, sınırlı bir ortam olduğu için görünen çok net ve doğru bir sonuç olarak değerlendirilemez ama belli ki üniversite dönemine kadar olan gençlik, Erdoğan’dan o kadar da hoşlanmıyor demek ki.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.

‘AKP, anket yaptırıp erken seçimi tartıştı’ iddiası

Anketlerde, toplumun eğilim olarak böylesine felaketlerde var olan otoriteye yöneldiği ve AKP’nin oy oranının yükseldiği ortaya çıktı. Bunun üzerine, AKP kurmayları, bir erken seçimi aralarında tartışmaya başladılar.

CHP’li İlhan Kesici noktayı koydu: Bana ‘Yallah AKP’ye demek ayıptır

CHP'li İlhan Kesici, İBB'nin satın aldığı Fatih portresine yönelik yaptığı eleştiri sonrası sessizliğini Tele 1'e bozdu.

Patlama sonrası yemekte ortalık karıştı! Fabrika sahibi ‘Erdoğan’ın talimatı’ dedi, belediye yalanladı

Hendek'te bulunan havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından MÜSİAD Genel Başkanı ve Şube Başkanları, Fabrikası sahibi MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun'a destek vermek için yemek düzenledi. Yemekle ilgili yeni bir tartışma ortaya çıktı...
206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et