Cuma / 23 Ekim 2020

Gaziantep’te Özel NCR Hastanesi’nde skandal üstüne skandal

205,115BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Detailhaber’in haberine göre; Doğumdan bir gün önce NCR hastanesine doğum kontrolüne giden anne adayı B.A., doktorların bebek ve annenin durumu çok iyi olduğunu söylenerek normal doğum için bir sonraki gün randevu verilerek anne adayı hastaneye davet edildi.

Normal doğum için hastaneye alınan anne adayı, doğum sırasında yaşanan bir hata nedeniyle, doğal doğumdan vazgeçilerek sezaryen doğum yapılması gerektiği doktor tarafından anne yakınlarına bildirildikten sonra sezaryen doğum yapıldı.

Daha önce sağlıklı olduğu bildirilen bebek, hayatta olduğu müddetçe anne ve baba bakımına ihtiyaç duyacak vaziyette beyin hasarlı olarak dünyaya geldiği belgelendi.

SKANDAL BUNUNLA SINIRLI KALMADI!

Skandal bununla kalmayıp Bebeğin dokturu Hüseyin Selim Asker tarafından anne ve babaya bilgi verilmekten kaçınıldılar. Öyle ki, anne B.A. ve baba M.A. yazılı olarak hastaneye bilgi talebinde bulundukları halde ilgili hastane bilgi vermemiş bunun üzerine anne ve baba avukatlarının aracılığıyla Doktor Hüseyin Selim Asker, hastane müdürü İdris Yıldırım ve Nesrin Akpınar hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaatta bulundular.

Savcılık tarafından yazılan talimatla görevlendirilen polis memuru eşliğinde bebekle ilgili evraklar hastaneden istendi ve bilgi vermeyen hastane yetkilileri ile doktorlar ifade vermeleri için polis merkezine davet edildi.

UZMAN DOKTORLAR: DURUM VAHİM

Yaşadıkları acıdan ne yapacaklarını bilemeyen anne B.A. ve baba M.A. tetkikleri savcılık aracılığıyla hastaneden alır almaz uzman doktorlara incelettiklerinde durumun vahim olduğunu öğrendiler ve bunun üzerine bebeği daha fazla zaman kaybetmeden Özel NCR Hastanesi’nden alarak başka bir hastaneye naklettiler.

Mağdur olan aile yaptıkları açıklamada, “Hayatın olağan akışında 2 dakikada yapılabilecek dilekçe kayıt işlemini; 19 Eylülde NCR Hastanesinde onca eziyet çekerek, çaresizlikle yüzleşerek, tatsızlıklar yaşayarak, kaba kuvvetle karşılaşarak hukuk savaşının sonucunda başardık.

Yine hayatın olağan akışında 1 saatte hazırlanacak olan, zaten hazırda bebeğimizin dosyasında bulunan ve/veya sistemde kayıtlı olan, olması gereken epikriz raporlarının fotokopisine de bir haftada anca alabildik.

Aldığımız epikriz raporları aynı gün önceden görüştüğümüz hastanedeki doktorlara gösterdik, şehir dışındaki doktorlara da e-mail olarak gönderdik.

Sonuç tek kelime ile hüsran. Yeni doğan bebeğimizin beyninin sağ ve sol tarafında hasar olduğunu, el-ayaklarının tutmadığını, gözlerinin dahi ışık refleksi olmadığını, görmediğini o andan itibaren öğrendik.

BEBEK YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR!

Doğumdan bir gün önce her şeyi tam, sağlıklı dedikleri bebeğimiz hastanenin, doktorları ve görevlilerin ihmali sonucu şuan sadece nefes alıp verebiliyor. Gerçi bunu bile cihaza bağlı olarak yapabiliyor.

Ben NCR Hastanesi denen hastaneden, doktorlarından, görevlilerinden, yetkililerinden hesap sorulması için, bir daha anne-baba olma hayali kuranların benim gibi mağdur edilmemesi için her türlü yasal yola başvuracağım” dediler.

Skandalların adresi olarak tarif edilmeye başlanan hastanenin bu gibi skandallar yaşanırken İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu konularla ilgili atacağı adımları ve yargı mercilerinin nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Son Haberler

Mahkemeden bir ‘Taşyapı’ kararı daha: Bakanlık iskanı durduruldu

İstanbul Kadıköy'deki Meteoroloji arsasına 4 adet gökdelen inşa eden ve ‘inşaatı hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle’ durdurarak şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle Kadıköy Belediyesi’ne açtığı tazminat davasını kazanan Taşyapı’yla ilgili mahkemeden bir karar daha geldi. Taşyapı’ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen iskan mahkeme tarafından durduruldu.

Maaşlarını alamayan inşaat işçileri eyleme geçti

Aydın'da Vakıflar Genel Müdürlüğü binasının yapımını üstlenen firmada çalışıp, 2 aydan bu yana ücretlerin bir kısmını alabildiklerini öne süren 22 işçiden 6'sı, 5 katlı inşaatın tepesine çıkarak eylem yaptı. Demir kalıp ve tahta parçalarını aşağı atan işçiler "Hakkımızı istiyoruz" dedi.

Soma faciası ile ilgili 5 yöneticiye daha dava açıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 310 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5 yöneticiye dava açıldı

Bitlis’’te toplantı ve yürüyüşler 7 gün yasak

Bitlis'te her türlü gösteri, basın açıklaması ve yürüyüşler, Valilik tarafından 7 gün boyunca yasaklandı.

Rektörden Fethullah isimli öğrenciye: Babana söyle ismini değiştirsin

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Öğretmenler Günü nedeniyle gittiği Yarımca İlkokulu'nda, bir öğrencinin adının Fethullah olduğunu öğrenince, "Babana söyle, ismi hemen değiştirsin" dedi.

Gündem

”CHP tek başına iktidar olacak çoğunluğu alsa bile merkez sağla koalisyona gitmeli”

"CHP ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal projelerle Kürt seçmenden destek alabilir… CHP’liler birbirlerine değil, yoksullara ulaşmalı; CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı, muhalif partilerin de oy verebileceği bir CHP’li olmalı"

Süleyman Soylu’yu eleştiren vatandaşın başına gelmeyen kalmadı!

Soylu ve Sivas Valisi’ne eleştiri paylaşımları yapan Erdal Yılmaz’ın evi basıldı, terör örgütüne üyelikten soruşturma açıldı. Bir ay içinde iki kez gözaltına alındı. Ailesinin tüm özel bilgileri ifşa edildi. Kanser babasına bakan polis kardeşi sürüldü.

İmamoğlu toplantıya çağırılmadı, sosyal medyadan tepki yağdı

Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul'da artan koronavirüs vakaları için düzenlediği toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davet edilmedi. İmamoğlu, söz konusu toplantıyı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya paylaşımından öğrendi. İmamoğlu daha önce de deprem toplantısına davet edilmemişti.

Donald Trump’ın Twitter hesabı hacklendi. Şifresi herkesi şaşırttı !

Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının şifresini 5'inci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba eriştiğini gösteren ekran görüntüsünü paylaştı.

2021 bütçesinde skandal! Saray her şeyi sıfırladı

2020 Bütçe Gerekçesi’nde Saray’a ait toplam taşıt ve lojman sayısı, ne kadar telefon hattı bulunduğu bilgileri yer alırken, 2021 Bütçe Gerekçesi’nde hepsi “sıfır” olarak gösterildi.