Gaziantep’te Özel NCR Hastanesi’nde skandal üstüne skandal

Gaziantep’te bulunan Özel NCR Hastanesi’nde büyük bir skandal yaşandı.

Detailhaber’in haberine göre; Doğumdan bir gün önce NCR hastanesine doğum kontrolüne giden anne adayı B.A., doktorların bebek ve annenin durumu çok iyi olduğunu söylenerek normal doğum için bir sonraki gün randevu verilerek anne adayı hastaneye davet edildi.

Normal doğum için hastaneye alınan anne adayı, doğum sırasında yaşanan bir hata nedeniyle, doğal doğumdan vazgeçilerek sezaryen doğum yapılması gerektiği doktor tarafından anne yakınlarına bildirildikten sonra sezaryen doğum yapıldı.

Daha önce sağlıklı olduğu bildirilen bebek, hayatta olduğu müddetçe anne ve baba bakımına ihtiyaç duyacak vaziyette beyin hasarlı olarak dünyaya geldiği belgelendi.

SKANDAL BUNUNLA SINIRLI KALMADI!

Skandal bununla kalmayıp Bebeğin dokturu Hüseyin Selim Asker tarafından anne ve babaya bilgi verilmekten kaçınıldılar. Öyle ki, anne B.A. ve baba M.A. yazılı olarak hastaneye bilgi talebinde bulundukları halde ilgili hastane bilgi vermemiş bunun üzerine anne ve baba avukatlarının aracılığıyla Doktor Hüseyin Selim Asker, hastane müdürü İdris Yıldırım ve Nesrin Akpınar hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaatta bulundular.

Savcılık tarafından yazılan talimatla görevlendirilen polis memuru eşliğinde bebekle ilgili evraklar hastaneden istendi ve bilgi vermeyen hastane yetkilileri ile doktorlar ifade vermeleri için polis merkezine davet edildi.

UZMAN DOKTORLAR: DURUM VAHİM

Yaşadıkları acıdan ne yapacaklarını bilemeyen anne B.A. ve baba M.A. tetkikleri savcılık aracılığıyla hastaneden alır almaz uzman doktorlara incelettiklerinde durumun vahim olduğunu öğrendiler ve bunun üzerine bebeği daha fazla zaman kaybetmeden Özel NCR Hastanesi’nden alarak başka bir hastaneye naklettiler.

Mağdur olan aile yaptıkları açıklamada, “Hayatın olağan akışında 2 dakikada yapılabilecek dilekçe kayıt işlemini; 19 Eylülde NCR Hastanesinde onca eziyet çekerek, çaresizlikle yüzleşerek, tatsızlıklar yaşayarak, kaba kuvvetle karşılaşarak hukuk savaşının sonucunda başardık.

Yine hayatın olağan akışında 1 saatte hazırlanacak olan, zaten hazırda bebeğimizin dosyasında bulunan ve/veya sistemde kayıtlı olan, olması gereken epikriz raporlarının fotokopisine de bir haftada anca alabildik.

Aldığımız epikriz raporları aynı gün önceden görüştüğümüz hastanedeki doktorlara gösterdik, şehir dışındaki doktorlara da e-mail olarak gönderdik.

Sonuç tek kelime ile hüsran. Yeni doğan bebeğimizin beyninin sağ ve sol tarafında hasar olduğunu, el-ayaklarının tutmadığını, gözlerinin dahi ışık refleksi olmadığını, görmediğini o andan itibaren öğrendik.

BEBEK YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR!

Doğumdan bir gün önce her şeyi tam, sağlıklı dedikleri bebeğimiz hastanenin, doktorları ve görevlilerin ihmali sonucu şuan sadece nefes alıp verebiliyor. Gerçi bunu bile cihaza bağlı olarak yapabiliyor.

Ben NCR Hastanesi denen hastaneden, doktorlarından, görevlilerinden, yetkililerinden hesap sorulması için, bir daha anne-baba olma hayali kuranların benim gibi mağdur edilmemesi için her türlü yasal yola başvuracağım” dediler.

Skandalların adresi olarak tarif edilmeye başlanan hastanenin bu gibi skandallar yaşanırken İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu konularla ilgili atacağı adımları ve yargı mercilerinin nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Son Haberler