Gazeteci Ahmet Şık, tutuklandıktan sonra hangi mesajı verdi?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet Muhabiri Ahmet Şık’ın son mesajını kamuoyu ile paylaştı. Yarkadaş, Çağlayan Adliyesi önünde yaptığı açıklamanın bir kısmını Twitter’da da paylaştı.   https://youtu.be/_ikTVKqTpzY Yarkadaş’ın twitleri şöyle: Ve Ahmet Şık da gazetecilik yaptığı, soru sorduğu ve halkı bilgilendirmek amacıyla gazetecilik yaptığı için TUTUKLANDI! Ahmet Şık, dünya hukuksuzluk tarihine geçecek bir şekilde cezaevine […]

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet Muhabiri Ahmet Şık’ın son mesajını kamuoyu ile paylaştı.

Yarkadaş, Çağlayan Adliyesi önünde yaptığı açıklamanın bir kısmını Twitter’da da paylaştı.

 

https://youtu.be/_ikTVKqTpzY

Yarkadaş’ın twitleri şöyle:

Ve Ahmet Şık da gazetecilik yaptığı, soru sorduğu ve halkı bilgilendirmek amacıyla gazetecilik yaptığı için TUTUKLANDI! Ahmet Şık, dünya hukuksuzluk tarihine geçecek bir şekilde cezaevine gönderildi. Ahmet, FETÖ, PKK ve DHKP-C’nin propagandasını yapıyormuş!

Ahmet, cezaevine gönderilirken Halk TV yayınına bağlanmıştım. HALK TV aracılığıyla şunu kamuoyuna iletmemi istedi: “Hiç kimse sakın enseyi karartmasın! Bu güç ve iktidar da bunlara kalmayacak. Türkiye mutlaka aydınlığa çıkacak.”

Ahmet cezaevine götürülürken eşine sarıldı ve “Kızıma iyi bak” dedi. Ahmet’i cezaevine alkışlarla uğurladık.. Morali yerinde; başı dikti. Ahmet’i tutuklayanlar ne yaptığını iyi biliyor. Ahmet hakime “Birşey sormayacak mısınız?” diyor; Hakim hiçbir şey sormayacağını söylüyor. Bu diyalog bile; ortada hukukun zerresinin dahi kalmadığını gösteriyor. Referandum öncesi muhaliflere gözdağı veriliyor. Bu baskı düzeninin sahipleri bilsin ki; Türkiye’nin onurlu aydınları, gazetecileri, yazarları boyun eğmeyecek, eğmeyecek, eğmeyecek!

Son Haberler