İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerde Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan açıklamalarıyla gündemde.

Öyle ki iş, Koç Holding’e suçlamaya kadar vardı. Koç grubunun İmamoğlu’na özel uçak tahsis ettiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını şirket yazılı açıklama ile duyurdu.

Ancak bu kez de Soylu, Koç’a ananaslı mesaj vererek 17 Aralık sürecindeki Fethullah Gülen tapesine gönderme yaptı.

Sözcü yazarı Can Ataklı, Soylu hakkında ilginç bir iddiayı gündeme getirdi.

Ataklı, AKP’ye yakın bir kaynağının, “Galiba Soylu’nun bileti kesildi” dediğini öne sürüyor.

Soylu hakkında “Adeta bir cengaver gibi geziyor. Zannedersiniz ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım değil de kendisi” diyen Ataklı, “Garip olan şu ki, hiçbir sözü doğru çıkmayan Bakan Soylu, bunlara aldırmıyor bile. Ne utanması var, ne de özür dilemesi” ifadesini kullanıyor.

Ataklı, Soylu’nun biletinin kesildiği iddiasını öne süren AKP’li kaynağının, “Dikkat edersen Soylu çok sert açıklamalar yapıyor. PKK’nın İmamoğlu ile İstanbul’a sızacağını ve kendisini bunu engellemek için ensesinde durduğunu bile söylüyor. Şimdi de Koç’a saldırıyor. Böylelikle görevden alınmasını erteletmeye çalışıyor” dediğini aktarıyor.

‘Akıllı ol’ diyen vatandaş: “Soylu bana mesaj attı!..”

Aynı AKP’li kaynak, “Erdoğan Soylu’yu kenara çekerse; ‘Koç’u eleştirdiği için’ dedikodusu yayacaklar” yorumu yapıyor.

Ataklı, son olarak “AKP’ye yakın dostum” dediği kişinin, “Soylu için siyasetin ilkesi pek yoktur. Görevden alınacağını hissederse yeni kurulacak partide bile görebiliriz kendisini” görüşünü dile getirdiğini paylaşıyor.