Pazar / 12 Temmuz 2020

Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Danışmanı sayısının açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Danışmanı sayısının 21 olduğunu açıkladı, makam aracı iddiasına, “Cumhurbaşkanımızın programları kapsamında oluşan konvoylarda Cumhurbaşkanı danışmanları, istisnai ve zorunlu haller haricinde toplu olarak seyahat etmektedirler” yanıtı verdi.

206,912BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede Cumhurbaşkanının resmi olarak kaç danışmanı olduğunu, danışmanların hangi kriterlere göre seçilip, ne kadar maaş aldıklarını sordu. Tanrıkulu ayrıca danışmanların hepsine makam aracı verildiği iddiasına da yanıt istedi.

Tanrıkulu’nun sorularına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yanıt verdi. Yanıta göre Cumhurbaşkanlığı Teşkilatında Cumhurbaşkanı danışmanı unvanlı kadrolarda 21 kişi görev yapıyor. Danışmanların maaşları 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 sayılı cetveline göre hesaplanıyor.

Söz konusu cetvele göre Cumhurbaşkanı Danışmanları Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı, Devlet Denetleme Kurulu Üyesi, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreter Yardımcısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Başmüşaviri gibi ek göstergeleri 6.400 veya daha yüksek tespit edilen kurum başkanı ve kurul başkanı unvanlı kadrolarda bulunanlar gibi maaş alıyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, danışmanlara makam aracı tesisi iddiasıyla ilgili soruya ise, “Cumhurbaşkanımızın programları kapsamında oluşan konvoylarda Cumhurbaşkanı danışmanları, istisnai ve zorunlu haller haricinde toplu olarak seyahat etmektedirler” yanıtını verdi.

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"

Saray konserlerinin ardından Şahan’dan çağrı!

Karantina dönemi sonrasında paylaştığı tatil videoları ile takipçilerinin karşısına çıkan Şahan Gökbakar, bu defa tiyatro emekçileri için bir paylaşımda bulundu. İletişim Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı "İstanbul Yeditepe Konserleri"nde boy gösteren sanatçıların ardından Gökbakar, aynı desteğin tiyatro sanatçılarına da verilmesi gerektiğini belirtti.
206,912BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et