Flaş Tansu Çiller iddiası: Siyasete Erdoğan’la dönüyor

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 'millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi' amacıyla "Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu" oluşturuldu. Eski Başbakan Tansu Çiller'in de kurulda olacağı iddia edildi.

208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ‘millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi’ amacıyla “Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu” oluşturuldu.

Kurulun kaç üyeden oluşacağı henüz bilinmiyor. Kararname ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nun oluşturulması kararlaştırıldı.

Kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek. Ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanı’nca belirlenmesi kararı verildi.

Adana yerel medyasından Ali Pekmezci’nin sitesinde yer alan habere göre kulislerde kurul üyeleri için adı geçenler arasında Tansu Çiller, Cemil Çiçek, Köksal Toptan, Ömer İzgi ve Bülent Arınç’ın yer aldığı ileri sürülüyor.

Koronavirüs testi yaptırmak istemeyen kadın böyle direndi!

Yapılan sağlık taraması sonucunda ateşinin yüksek olduğu tespit edildiği için koronavirüs testi yapılmak istenen bir kadın sağlık ekiplerine direndi.

Didem Arslan’a kızan Mehmet Çilingiroğlu Habertürk’ü terk edip CNN Türk’te Ahmet Hakan’a katıldı!

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözlerinin kesilmesine tepki göstererek yayını terk etti. Çilingiroğlu yarım saat sonra CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katıldı. 

Halka yardımı engellemeye pes dedirten açıklama… Soylu: İmamoğlu’ndan işkilleniyorum

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakan'ın sorularını cevapladı

Süleyman Soylu: Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız

Süleyman Soylu, "100 binin üzerinde uçak ve otobüsle şehir değiştirme talebi var. Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 
208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et