Flaş iddia: Devlet Bahçeli, Meral Akşener’in çağrılmasını engelledi!

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında açılan FETÖ soruşturmasıyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında açılan FETÖ soruşturmasıyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Ahmet Takan, Meral Akşener’in Meclis’te FETÖ araştırma komisyonunda ifade vermesinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından engellendiğini iddia etti.

İYİ Parti 23 Haziran’ın ardından rotasını belirledi İYİ Parti 23 Haziran’ın ardından rotasını belirledi

Ahmet Takan’ın “FETÖ’cü Meral Akşener” başlıklı köşe yazısı şöyle:

“Aradan 3,5 yıl geçti dosya raftan indirildi… Bir de üstüne üstlük gizlilik kararı aldırıldı!..

3,5 yıldır ne yapıyordunuz?.. Neden şimdi?.. Bu gizlilik kararı neden icap etti?.. Meral Akşener, bilebildiğim kadarıyla söz konusu süre içinde yurt dışına bile çıkmadı. Üstelik dokunulmazlığı da yok. Neyi beklediniz?.. Bu ve benzeri sorulara şu ana kadar aklı başında bir cevap vereni de görmedik…

FETÖ komisyonu… Ne ümitlerle kurulmuştu TBMM’de… 15 Temmuz hain darbe girişiminin gerçekleri gün ışığına çıkarılacaktı.. FETÖ’nün siyasi ayakları faş edilecekti… Kimsenin gözünün yaşına bakılmayacaktı!…Komisyon çalışmalarının tamamlamasından sonra aradan 2,5 yıl geçti. Rapor hala basılamadı.. Ne bekleniyorsa!..

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FETÖ’cü olabilir mi?..

Veya kenarından köşesinden bulaşmıştır?..

Hain darbe girişiminde rolü var mıdır?..

Soruşturma dosyası savcılıktayken Meclis’teki FETÖ komisyonu çalışmalarına devam ediyordu. Hiç kuşkusuz, Meral Akşener, komisyona çağırılarak kendisine yüzlerce soru yöneltilebilirdi. Kimsenin aklına gelmemiş miydi Akşener’i komisyona davet etmek?.. O zaman geçmişe dönelim. Perde arkasında kalan bir olayı kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunalım;

Komisyonda gerçekleşen hararetli tartışmaların birinde MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Meral Akşener’in komisyona çağırılıp ifade vermesini teklif eder. Erdoğan’ın bu önerisi kabul görür. Usul gereği, Akşener’in komisyona çağrılması için resmi yazı gereklidir. Toplantı dağıldıktan sonra odalara geçilir. Komisyon Başkanı AKP’li Reşat Petek, hazırlıklara başlar. O arada, komisyon yöneticisi olan başka bir AKP’li üyenin odasında garip işler olur.

O zamanın MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, komisyonun AKP’li üyesinin odasına telaşla dalar. Adan, “Ya siz komisyonda Meral Akşener’i çağırma kararı almışsınız, yazıyı da yazacakmışsınız, bunu yazdırma. Ya niye yani, yazalım çağıralım, Reşat Petek’e söyle de yazmasın” der.

Bu sözleri duyan AKP’li üye kısa bir şaşkınlık süresi geçirdikten sonra sorar, “Niye…” Celal Adan, duraklamadan cevap verir, “Allah Allah!.. Devlet Bey öyle istiyor”.

Aradaki diyalog bir süre daha devam eder. AKP’li üye, Celal Adan’ın isteğine olumlu yanıt verir.

Hemen telefona sarılıp mesajı kelimesi kelimesine aktardıktan sonra, Reşat Petek’den de “Olur yazıyı yazmayız. Meral Hanımı da çağırmayız” yanıtı alır. Döner, Adan’a “tamam abi yazılmayacak” der. Sonrası daha da ilginç;

Yüzünde gülücükler açan Celal Adan, vakit kaybetmeden cep telefonuna sarılır. Aradığı kişi MHP Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçelidir. Harfi harfine tüm yaşananları anlatır ve “… Bey de yanımda” deyip telefonu AKP’li komisyon üyesine uzatır.

Bahçeli ile AKP’li üye arasında konuşma kısa sürer, Bahçeli telefondaki şahsa teşekkür eder ve “böyle daha iyi oldu” der…

Meral Akşener’in avukatı değilim. Onun FETÖ’cü olup olmadığının ispatı gayreti içinde de hiç değilim… Gazeteciyim…Kamu vicdanı adına görev yaparım. Yazılarımı kaleme alırken de “şunun hoşuna gider, “bunu çok kızdırır”ı hiç ama hiç düşünmem!. Yıllardır avaz avaz bağırıyorum, FETÖ’nün siyasi ayakları kimse tek tek ortaya çıkarılsın. Kimsenin gözünün yaşına bakılmasın. Bu kirli yapının siyasi ayakları ortaya çıkarılmadıkça her şey fasa fiso!..

***

Yeri gelmişken, gizlide kalan birkaç gerçeği daha faş edelim… 24 Haziran seçimleri öncesiydi. İYİ Parti’den MİT’e bir yazı gönderildi. Partiye milletvekilliği adaylığı için müracaat eden isimlerin, FETÖ, PKK veya herhangi bir terör örgütü ile iltisakı var mı, haklarında açılmış herhangi bir soruşturma var mı diye soruldu, MİT’den gelen yazıda böyle bir şeyin söz konusu olmadığı bildiriliyordu.

Bu bilgiyi de koyun bir tarafa!.. 2018 yılında kulağıma gelmişti. Bir MİT kaynağım söylemişti; MHP’de çok önemli bir ilden 1’nci sıradan aday gösterilen ve yurt dışında yaptığı işlerle bilinen iş adamının FETÖ’den arandığını… Aynı kaynak, seçimden sonra bu isim hakkındaki arama kararının garip bir şekilde kaldırıldığını da anlatmıştı…

Şimdi buradan buyurun!..

Kim FETÖ’cü kim değil?… Bu terör örgütü ile kim veya kimler samimiyetle mücadele ediyor?.. Veya, bu terör örgütünü hala kim veya kimler hangi amaçları için ve neden kullanıyor?.. Sahi!.. Gerçek FETÖ’cü kimler?.. Anlayan veya bilen var mı?..

 

‘Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidiyor’

AKP’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu.

’25 yıldır trafik sorunu yoktu’ diyen Tevfik Göksu’ya İmamoğlu’ndan yanıt geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da son altı ayda trafik sorunu oluştu, 25 yıldır yoktu" diyen İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.
210,600BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et