Cuma / 25 Eylül 2020

‘Firari savcı Öz’ü Almanya’da yumrukladılar’ iddiası: ‘Böyle bir olaya ne tanık oldum ne de işittim’

Hürriyet, firari eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün yumruklandığı iddia edilen Almanya’nın Mannheim kentinde iddiaları araştırdı. Gazeteye konuşan Türkler, Öz’ün oraya gittiğini ve yumruk yediğini duyduklarını ancak kendi gözleriyle görmediklerini söyledi.

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

Hakkında tutuklama kararı çıkacağını önceden haber alıp 10 Ağustos 2015’te kayıplara karışan firari eski savcı Zekeriya Öz, Almanya’nın birçok kentinde görüldü. Ancak nerede saklandığı bir türlü tam aydınlık kazanmadı.

Son iddialara göre Öz yanında iki koruma ve iki FETÖ’cü iş adamıyla Mannheim’a gitti ve meydana hakim İstanbul Restoran’da yemek yemek için oturdu. Ancak oradan geçen Türkler, Öz’ü hemen tanıdı ve “Sen burada utanmadan hangi yüzle dolaşıyorsun” diyerek Öz’ü yumrukladı. Bu sırada orada bir Türk televizyon ekibi çekim yapıyordu. Birileri “Ne yapıyorsunuz, televizyon çekiyor” diye uyardı. Yumruk nedeniyle burnu kanayan Öz yanında korumalarıyla bir başka Türk restoranına sığındı. Türk restoran sahibi rahatsız oldu ve Öz’ün adamlarıyla restoranı terk etmesini istedi. Olay polise intikal etmedi.

Hürriyet gazatesinden Celal Özcan da bu iddiayı araştırdı. Kentin ünlü restoranlarında garson, aşçı ve restoranlarla konuşan Özcan’ın haberine göre herkes bu iddiaları ‘palavra’ olarak niteledi.

İstanbul Restoran’ın aşçısı “Ben burada 12 yıldır çalışıyorum. Ben böyle bir olaya ne tanık oldum ne de işittim” dedi.

Bölgede yaşayan ve Özcan’ın konuştuğu diğer Türkler de Öz’ün buraya geldiğini duyduklarını ama kendi gözleriyle görmediklerini söyledi.

En çok okunanlar

Gündem

Berat Albayrak, Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bakanlık, İstanbul Büyükşehir’de yetki tespitini yandaş Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’e verdi

Belediye-İş Başkanı Nihat Yurdakul, “Bunun adı emek hırsızlığıdır” dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Belediye-İş’e gitti, görüş alışverişinde bulunuldu.

Ahmet Hakan : Kılıçdaroğlu hasımlarını güldürüyor, dostlarını ise çıldırtıyor…

Böyle bir ortamda dostlarını çıldırtıp hasımlarını güldüren bir ana muhalefet lideriyle uğraşmamak... İktidara yapılabilecek en büyük kıyaktır.

Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili yeni ses kaydı ortaya çıktı

Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili ortaya çıkan yeni ses kaydından, 112 Acil Çağrı Merkezi ile Rabia Naz'ı hastaneye götüren ambulans sürücüsü arasında geçen konuşmada sürücünün, “Büyük ihtimalle araba vurup kaçmış” dediği duyuluyor.

Sırrı Süreyya Önder gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014'te düzenlenen Kobani eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi.