Perşembe / 2 Temmuz 2020

‘Firari savcı Öz’ü Almanya’da yumrukladılar’ iddiası: ‘Böyle bir olaya ne tanık oldum ne de işittim’

Hürriyet, firari eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün yumruklandığı iddia edilen Almanya’nın Mannheim kentinde iddiaları araştırdı. Gazeteye konuşan Türkler, Öz’ün oraya gittiğini ve yumruk yediğini duyduklarını ancak kendi gözleriyle görmediklerini söyledi.

207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Hakkında tutuklama kararı çıkacağını önceden haber alıp 10 Ağustos 2015’te kayıplara karışan firari eski savcı Zekeriya Öz, Almanya’nın birçok kentinde görüldü. Ancak nerede saklandığı bir türlü tam aydınlık kazanmadı.

Son iddialara göre Öz yanında iki koruma ve iki FETÖ’cü iş adamıyla Mannheim’a gitti ve meydana hakim İstanbul Restoran’da yemek yemek için oturdu. Ancak oradan geçen Türkler, Öz’ü hemen tanıdı ve “Sen burada utanmadan hangi yüzle dolaşıyorsun” diyerek Öz’ü yumrukladı. Bu sırada orada bir Türk televizyon ekibi çekim yapıyordu. Birileri “Ne yapıyorsunuz, televizyon çekiyor” diye uyardı. Yumruk nedeniyle burnu kanayan Öz yanında korumalarıyla bir başka Türk restoranına sığındı. Türk restoran sahibi rahatsız oldu ve Öz’ün adamlarıyla restoranı terk etmesini istedi. Olay polise intikal etmedi.

Hürriyet gazatesinden Celal Özcan da bu iddiayı araştırdı. Kentin ünlü restoranlarında garson, aşçı ve restoranlarla konuşan Özcan’ın haberine göre herkes bu iddiaları ‘palavra’ olarak niteledi.

İstanbul Restoran’ın aşçısı “Ben burada 12 yıldır çalışıyorum. Ben böyle bir olaya ne tanık oldum ne de işittim” dedi.

Bölgede yaşayan ve Özcan’ın konuştuğu diğer Türkler de Öz’ün buraya geldiğini duyduklarını ama kendi gözleriyle görmediklerini söyledi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Atatürk için “İngiliz ajanı” diyen Jandarma Astsubay Rafi Ceran’a tepki yağdı!

Sosyal medya platformu Facebook’ta Ankara Hasanoğlan Köy Enstitüsü adlı hesabın paylaştığı Atatürk videolarına yorum yapan Rafi Ceran'ın, Atatürk için 'İngiliz ajanı' demesine tepki yağdı. Rafi Ceran, yorumlarında Atatürk'le ilgili gerçekleri söylemek için Koruma Kanunu’nun kaldırılması gerektiğini söyledi. Rafi Ceran, yorumlarının ortaya çıkmasının ardından Facebook hesabını kapattı.

İktidarın yasa teklifinin detayları ortaya çıktı: BTK, ‘kamu yararı’ diyerek Netflix ve Whatsapp’ı engelleyebilecek

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğine yönelik açıklamalarının ardından, AKP'nin konuyla ilgili hazırladığı kanun teklifi çalışmasının detayları ortaya çıktı.

AKP, kadınları koruyan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni iptal edeceğini açıkladı!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kadınları koruyan İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” açıklamasını yaptı.

Ayşenur Arslan: Seda Sayan’dan neyim eksik

Halk TV'deki medya Hahallesi'nde RTÜK'ün Halk TV ve TELE1 kanallarına verdiği 5 günlük ekran karartma yasağına tepki gösteren Ayşenur Arslan, "Ben de bundan sonra magazin programı yapacağım" dedi.

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.
207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et