Financial Times’a ilk kadın genel yayın yönetmeni

Roula Khalaf FT'nin ilk kadın genel yayın yönetmeni oldu. 24 yıldır çalıştığı FT'nin en üst düzey ikinci editörlüğünü yürüten Khalaf, yeni görevine ocakta başlayacak.

208,768BeğenenlerBeğen
7,613TakipçilerTakip Et

Roula Khalaf, 14 yıldır gazeteyi yöneten Lionel Barber’ın yerine Financial Times’ın yeni genel yayın yönetmeni olarak atandı. Bugün FT çalışanlarına gönderilen bir e-posta ile duyurulan görev değişikliği Ocak 2020 tarihi itibariyle geçerli olacak.

Lübnan asıllı kadın gazeteci Khalaf, 2016’dan bu yana 24 yıldır çalıştığı FT’nin en üst düzey ikinci editörlüğünü yürütüyordu. Haber odasının stratejik planlamasından sorumlu olan Khalaf, gazetenin küresel ticarete odaklanan yeni bir hizmeti olan ‘Trade Secrets’ (Ticaret Sırları) gibi girişimleri başlatan ismi olarak biliniyor. Khalaf 1884’te kurulan gazetenin ilk kadın genel yayın yönetmeni olacak.

Dünya gazetesinde yer alan habere göre Khalaf, gazetedeki kariyeri süresince FT’nin 100 kişilik yabancı muhabirler ağının yönetimi, 2011’deki Irak savaşı ve Arap Baharı sırasında Ortadoğu kaynaklı haberlerin yönetilmesi gibi görevler üstlendi.

FT’nin sahibi Nikkei’nin Başkanı Tsuneo Kita, Khalaf’ın gazetedeki 24 yıllık kariyeri boyunca “dürüstlüğünü, kararlılığını ve sağlam yargısını” kanıtladığını söyledi. Kita, “Khalaf’ın FT’nin kaliteli gazeteciliği korkusuzca ve kimseye iltimas geçmeden sağlama misyonunu sürdüreceğine güvenim tam” dedi.

Ocak itibariyle koltuğunu devredecek olan 64 yaşındaki Lionel Barber ise görev süresi boyunca FT’nin 100 yıldan fazla bir süredir destekçisi olmuş basılı reklamlardan uzaklaştığı dönemini yönetti. Bu süreçte gazetenin dijital yayıncılık stratejisini oluşturan Barber döneminde, FT 1 milyonun üzerinde abone rakamına ulaştı. 1957 itibariyle Pearson PLC şirketi altında yayın yapan ekonomi gazetesi, 2015’te 844 milyon sterline Japonya’nın en büyük medya kuruluşu olan Nikkei Group’a satılmıştı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Mahkeme reddetti! İBB’ye kötü haber

Bölge İdare Mahkemesi, İBB'nin Haydarpaşa ve Sirkeci Gar alanları ihalelerine yaptığı itirazı reddetti. Kararı Danıştay'a götüreceklerini ifade eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Aylardır bekletilen kararın salgın zamanı açıklanması ise çok manidardır" dedi.

Mehmet Ceyhan: Ölüm oranımız Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil, yüzde 7!

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vatandaşlara dışarı çıkmama çağrısını yenileyerek, “Ölüm oranımız, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil. Ölüm oranımız yüzde 7 civarında. Bir süre artan test sayısına rağmen vaka sayısı durduğu zaman o zaman bu iş durdu diyebileceğiz. Şu anda biz işin daha başındayız. Biz 30 bin test yaptığımızda daha çok vaka ile karşılaşacağız” dedi.

CHP’nin doktor vekili Adıgüzel: Eylül’e kadar sürerse 50 milyon insanımız enfekte olacak bir milyon insanımızı kaybedebiliriz.

CHP’li doktor milletvekillerinden Mustafa Adıgüzel, koronavirüs salgınına ilişkin soruları yanıtladı. Adıgüzel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hakkında başarılı yorumlarına katılmadığını belirtti. Sürecin başarısız yürütüldüğünü belirten Adıgüzel, "Bence işini yapmaya çalışan bir adam ama başarılı değil." dedi. 

Erdoğan’ın kampanyasında toplanan paranın tutarı belli oldu

İletişim Başkanlığı, Erdoğan'ın duyurduğu kampanya kapsamında şimdiye kadar 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca: 79 hastamızı kaybettik, 2456 yeni vaka var

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 79 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, toplam can kaybının 356'ya ulaştığını bildirdi.
208,768BeğenenlerBeğen
7,613TakipçilerTakip Et