Fetullah Gülen’i ziyaret eden AKP’li vekil: Bizi Amerika’ya Meclis gönderdi

Pensilvanya’ya kadar giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile görüşen 12 AKP’liden biri olan Kayseri Milletvekili Tamer ziyareti, 'Yıl 2012, daha ortada hiçbir şey yok'. diye açıkladı ve Meclis tarafından Amerika'daki Türk Günleri'ne gönderildiklerini söyledi.

207,658BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et

FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin tartışmalar sürerken, Pensilvanya’da Fetullah Gülen’i ziyaret eden 12 AKP Milletvekili yeniden gündeme geldi. 2012 yılında ABD’de terör örgütü lideri Fetullah Gülen’i ziyaret eden 12 AKP’liden biri olan Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri’de katıldığı yerel bir TV kanalında “Bizi Meclis Amerika’daki Türk günlerine gönderdi” dedi. Bu konu daha önce de tartışma konusu olmuş, milletvekilleri ABD’deki Türk günü etkinlikleri ve yürüyüşüne katılmak için TBMM tarafından görevlendirilmişti. Ancak AKP milletvekilleri bu programdan sonra ayrı bir program yaparak Pensilvanya’ya geçip, Fetullah Gülen ile görüşmüşlerdi.

‘DAHA ORTADA HİÇBİR ŞEY YOK’
Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, İsmail Tamer, Kayseri’deki yerel TV’de önceki gün yaptığı açıklamada “Yıl 2012 daha ortada hiçbir şey yok” dedi ve Gülen ile görüşmeye giden vekilleri anımsatarak “Bayram Özçelik halen milletvekili Vedat Demiröz, Genel Başkan yardımcısı Osman Ören milletvekili. İlknur İnceöz şu anda milletvekili ve bu konudan sonra grup başkanvekilliği yaptı. 12 Nisan 2012’de ne FETÖ var ne olaylar var ne 17-25 var. Bizi Meclis, Amerika’daki Türk günlerine gönderdi” diye konuştu.

PARASI MECLİS’TEN Mİ ÇIKTI?
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AKP’li İsmail Tamer’in bu sözlerini Meclis gündemine taşıdı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanıtlaması talebiyle soru önergesi veren Tanal, Tamer’in, Kayseri’de katıldığı yerel TV’de “Bizi Meclis Amerika’daki Türk günlerine gönderdi” dediğini hatırlatarak, şu soruları yöneltti: “2012’de ABD’de FETÖ’nün organize ettiği “Kültür Günleri” programına katılan ve Pensilvanya’da örgüt lideri Fetullah Gülen’le görüşen 12 Ak Parti Milletvekili, TBMM Başkanlığı tarafından mı görevlendirilmiştir? TBMM Başkanlığı hangi gerekçe ve yasal dayanakla milletvekillerini FETÖ’nün etkinliğine göndermiştir? ABD’ye giden Ak Parti Milletvekillerinin masrafları TBMM bütçesinden mi karşılanmıştır? Ne kadar harcanmıştır? TBMM bütçesinden karşılanmasının yasal dayanağı var mıdır?”

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sanki hiç “Kel kafalı bakan” diyen avukatı yargılatmamış gibi

t24 yazarı deneyimli gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Hadi Özışık'ın Youtube kanalındaki röpörtajında söylediği kritik bölümlere dikkat çekti. 

KYK borçlarının yapılandırılması teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

İYİ Parti'nin ödenemeyen KYK borçlarının yapılandırılmasına yönelik teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti’li Türkkan’ın fabrikasına mühür, çiftliğine para cezası… “Sindirmek için her yolu deniyorlar”

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Dilovası ilçesindeki yağ fabrikasının orman arazisinde yer aldığı tespit edilen bölümü, Gebze Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi. Dilovası Belediyesi görevlileri ise Türkkan’a ait çiftlikte incelemede bulunarak, yapı belgelerinin ibraz edilmemesi üzerine kaçak olduğu belirlenen bölümlerle ilgili tutanak tutup, 662 bin TL ceza kesti. İYİ Partili ürkkan sıcağı sıcağına açıklama yaptı.

Nâzım neden büyüktü, İsmet Özel neden küçük? 

Modern Türk şiirinin birkaç kurucusundan biri kabul edilen Nâzım Hikmet, gerek edebi gerekse siyasi çevrelerin sert tepkisine yol açabilecek bir çerçevede ele alındı. Aylık yayımlanan Üvercinka dergisinin haziran sayısındaki bir makalede, Nâzım'ın büyüklüğünün örgütsel angajmanından kaynaklandığı, “TKP'siz Nâzım'ın hiçbir öneminin olmadığı” ileri sürüldü. 

CHP’li Altay, ‘Siyasette bazen rakibe iyilik de yapılır’ dedi, Erdoğan’ı böyle uyardı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP'li Altay, 48 gün sonra yeniden çalışmalarına başlayan TBMM'de koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit kabul edilmesi için hazırlanan yasa teklifinin gelmesini istediklerini ancak iktidar partisinin bekçilerle ilgili yasaya öncelik verdiğin söyledi.
207,658BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et