FETÖ’nün uyuşturucu baronu Zindaşti CHP’li Özgür Özel’i tehdit etti: Bir daha adımı anmayacaksın…

AKP’li eski milletvekili Burhan Kuzu’nun uyuşturucu baronu Zindaşti ile aynı masada görüntülerinin ortaya çıkmasına tepki gösteren CHP’li Özgür Özel, Zindaşti soruşturmasına Kuzu’nun da dahil edilmesi gerektiğini söyledi. Zindaşti bir video yayınlayarak CHP'li Özgür Özel'i tehdit etti.

209,109BeğenenlerBeğen
5,198TakipçilerTakip Et

AKP’li eski milletvekili Burhan Kuzu’nun uyuşturucu baronu Zindaşti ile aynı masada görüntülerinin ortaya çıkmasına tepki gösteren CHP’li Özgür Özel, Zindaşti soruşturmasına Kuzu’nun da dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yi tahliye ettirdiği iddia edilen eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun Zindaşti’yle yemek yerken çekilmiş fotoğraflarına tepki gösterdi.

Özel, Kuzu’nun haberle birlikte daha önce tanımadığını söylediği uyuşturucu baronu Zindaşti’nin vatandaşlık işlemlerinin kolaylaştırılmasına aracılık ettiğini kabul ettiğini belirterek, “Bu bile kabul edilemeyecek bir durumdur” dedi.

“KABUL EDEMEYİZ”

Özel, şunları dile getirdi:

“Artık bu fotoğraftan sonra, Zindaşti’nin salıverilmesine neden olan süreç içindeki soru işaretleri bir bir açığa çıkarılmak durumundadır. Böyle bir kişi için bir eski milletvekilinin aracılık etmesi akıl almaz bir şeydir. HSK’nin soruşturmasının ardından tahliye kararını veren İstanbul 5. Sulh Ceza Hâkimi Cevdet Özcan’ın görev yerinin değiştirilmesi önemlidir ancak bu soruşturmanın bir türlü o eski milletvekiline uzanmamış olmasını kabul edemeyiz.”

Burhan Kuzu’nun yanındaki Aliye Uzun’dan o gazeteciye hakaret: Tam bir puştluk

Özel, Kuzu’nun Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi olduğunu anımsatarak, “Bu soruşturma bir an önce Burhan Kuzu’ysa Burhan Kuzu, başka bir milletvekili ise başka milletvekilini kapsayacak biçimde bir an önce genişletilmeli ve hukuka sahip çıkılmalıdır. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Burhan Kuzu’nun uyuşturucu baronuyla yan yana olduğu fotoğrafta gözden kaçan bomba detay… Aliye Uzun kim?

ZİNDAŞTİ’DEN ÖZEL’E YANIT: “BU TÜR HAREKETLERDEN UZAK DURUN”

CHP’li Özel’in sözlerine Zindaşti’den yanıt geldi. Bir video yayınlayan Zindaşti şunları söyledi:

“Birkaç zamandan beridir hakkımda meydanlarda konuşuyorsunuz. Sizin lideriniz olan Kemal Bey Ankara’dan İstanbul’a kadar adalet için yürüyüş yaptı. Oysa benim dosyam soruşturma aşamasında şüpheli durumdayım. Daha sanık bile değilim. Siz ne hakla benim hakkımda konuşuyorsunuz.

2016’da Emniyet benim telefonuma el koydu. Burhan Hoca’yla bir resmimiz vardı görüşmemize dair. Bu resim 4 ay önce Fatih Altaylı’ya ulaştı. Fatih Altaylı yazı yazdı ve siz bilerek bu resmi şantaj için beklettirdiniz. Seçimlerde ortaya çıkarttırdınız. Zaten nasıl olsa şantajla işe gelmeye alışan bir partisiniz. Bu tür hareketlerden uzak durun.

Zindaşti bombası

Devamlı tutup tutup uyuşturucu baronu… Benimle ilgili hiçbir uyuşturucu operasyonu olmamış. 2007 yılında 75 kilo eroinin sahibi sizin partide üye olan arkadaşınız. Gidin mahkeme kayıtlarına bakın ki ceza aldı cezası onaylandı.

Balondan baron üretemezsiniz boşu boşuna uğraşmayın. Benim dosyam zaten mış mışlarla dolu olduğu için 2016’dan beri bir soruşturmadır devam ediyor. Yakında da takipsizlikle sonuçlanacağına inanıyorum. Kaçacak da göçecek değiliz. Türk adaletine inanıyorum. İlk duruşmada da mahkememe geleceğim. Hiç vermeyecek bir cevabım da yoktur. Hiçbir suçum da yoktur. Kumpas, sayenizde içeri düştüm. Ama çıkacağım. Ben uyuşturucuyla devamlı mücadele ettim. Uyuşturucuyla ben savaş ettim. Şimdi baron olan ben mi oldum.”

“Şehitler tepesi boş kalsın, niye bizim kınalı kuzularımız ölsün, niye askerlerimiz şehit oluyor?”

CHP'li Barış Yarkadaş Meclis'teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti'ye eleştiri yönelterek İdlib'teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi. 

Erol Mütercimler’den Hulusi Akar’a canlı yayında kritik soru: Askerler enkaz altında gerçek şehit sayısı 78 mi?

İdlib'de gerçekleştirilen saldırının ardından 33 askerimiz şehit oldu. Tüm Türkiye'yi yasa boğan saldırıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Şehit sayısının daha fazla olduğu öne sürülürken bu iddialara ilişkin en net bilgi araştırmacı yazar Erol Mütercimler'den geldi. 

İdlib’teki 33 şehidin ardından ekranlara çıkmayan Erdoğan’ın nerede olduğu ortaya çıktı

Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerin şehit olmasının ardından telefon diplomasisi yürüten Erdoğan, İstanbul'a gelerek Kısıklı'daki evine geçti.

İdlib’den bir şehit haberi daha!

MSB: Topçu saldırısında 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

Bedelli askerlik kampanyasını başlatan Ata Benli’den tepki çeken paylaşım

İdlib'den 33 askerin şehit olmasının ardından bedelli askerlik kampanyası başlatan Ata Benli'nin Twitter'daki paylaşımı tepki çekti.
209,109BeğenenlerBeğen
5,198TakipçilerTakip Et