FETÖ’nün uyuşturucu baronu Zindaşti CHP’li Özgür Özel’i tehdit etti: Bir daha adımı anmayacaksın…

AKP’li eski milletvekili Burhan Kuzu’nun uyuşturucu baronu Zindaşti ile aynı masada görüntülerinin ortaya çıkmasına tepki gösteren CHP’li Özgür Özel, Zindaşti soruşturmasına Kuzu’nun da dahil edilmesi gerektiğini söyledi. Zindaşti bir video yayınlayarak CHP'li Özgür Özel'i tehdit etti.

AKP’li eski milletvekili Burhan Kuzu’nun uyuşturucu baronu Zindaşti ile aynı masada görüntülerinin ortaya çıkmasına tepki gösteren CHP’li Özgür Özel, Zindaşti soruşturmasına Kuzu’nun da dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yi tahliye ettirdiği iddia edilen eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun Zindaşti’yle yemek yerken çekilmiş fotoğraflarına tepki gösterdi.

Özel, Kuzu’nun haberle birlikte daha önce tanımadığını söylediği uyuşturucu baronu Zindaşti’nin vatandaşlık işlemlerinin kolaylaştırılmasına aracılık ettiğini kabul ettiğini belirterek, “Bu bile kabul edilemeyecek bir durumdur” dedi.

“KABUL EDEMEYİZ”

Özel, şunları dile getirdi:

“Artık bu fotoğraftan sonra, Zindaşti’nin salıverilmesine neden olan süreç içindeki soru işaretleri bir bir açığa çıkarılmak durumundadır. Böyle bir kişi için bir eski milletvekilinin aracılık etmesi akıl almaz bir şeydir. HSK’nin soruşturmasının ardından tahliye kararını veren İstanbul 5. Sulh Ceza Hâkimi Cevdet Özcan’ın görev yerinin değiştirilmesi önemlidir ancak bu soruşturmanın bir türlü o eski milletvekiline uzanmamış olmasını kabul edemeyiz.”

Burhan Kuzu’nun yanındaki Aliye Uzun’dan o gazeteciye hakaret: Tam bir puştluk

Özel, Kuzu’nun Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi olduğunu anımsatarak, “Bu soruşturma bir an önce Burhan Kuzu’ysa Burhan Kuzu, başka bir milletvekili ise başka milletvekilini kapsayacak biçimde bir an önce genişletilmeli ve hukuka sahip çıkılmalıdır. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Burhan Kuzu’nun uyuşturucu baronuyla yan yana olduğu fotoğrafta gözden kaçan bomba detay… Aliye Uzun kim?

ZİNDAŞTİ’DEN ÖZEL’E YANIT: “BU TÜR HAREKETLERDEN UZAK DURUN”

CHP’li Özel’in sözlerine Zindaşti’den yanıt geldi. Bir video yayınlayan Zindaşti şunları söyledi:

“Birkaç zamandan beridir hakkımda meydanlarda konuşuyorsunuz. Sizin lideriniz olan Kemal Bey Ankara’dan İstanbul’a kadar adalet için yürüyüş yaptı. Oysa benim dosyam soruşturma aşamasında şüpheli durumdayım. Daha sanık bile değilim. Siz ne hakla benim hakkımda konuşuyorsunuz.

2016’da Emniyet benim telefonuma el koydu. Burhan Hoca’yla bir resmimiz vardı görüşmemize dair. Bu resim 4 ay önce Fatih Altaylı’ya ulaştı. Fatih Altaylı yazı yazdı ve siz bilerek bu resmi şantaj için beklettirdiniz. Seçimlerde ortaya çıkarttırdınız. Zaten nasıl olsa şantajla işe gelmeye alışan bir partisiniz. Bu tür hareketlerden uzak durun.

Zindaşti bombası

Devamlı tutup tutup uyuşturucu baronu… Benimle ilgili hiçbir uyuşturucu operasyonu olmamış. 2007 yılında 75 kilo eroinin sahibi sizin partide üye olan arkadaşınız. Gidin mahkeme kayıtlarına bakın ki ceza aldı cezası onaylandı.

Balondan baron üretemezsiniz boşu boşuna uğraşmayın. Benim dosyam zaten mış mışlarla dolu olduğu için 2016’dan beri bir soruşturmadır devam ediyor. Yakında da takipsizlikle sonuçlanacağına inanıyorum. Kaçacak da göçecek değiliz. Türk adaletine inanıyorum. İlk duruşmada da mahkememe geleceğim. Hiç vermeyecek bir cevabım da yoktur. Hiçbir suçum da yoktur. Kumpas, sayenizde içeri düştüm. Ama çıkacağım. Ben uyuşturucuyla devamlı mücadele ettim. Uyuşturucuyla ben savaş ettim. Şimdi baron olan ben mi oldum.”

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

Kıvanç Tatlıtuğ’u yargılayan hakimden skandal fotoğraf: ‘Perşembenin sürprizi’

Kıvanç Tatlıtuğ’un, “vergi usül kanununa muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava geçtiğimiz gün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Bakanlığın hedefinde yandaş yazar var: Tetikçi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye gazetesi Fuat Uğur’un iki yazısının ardından kaleme alınan tekzip metninde, yazara oldukça sert ifadelerle yüklendi.

Skandal… Camide ‘CHP Zulmü’ kitabı

Muğla’da imamın CHP’yi şeytana benzetmesine yönelik tepkiler sürerken, Bursa Sarı Camii’nin çay ocağının kitaplığında da “CHP Zulmü” isimli kitap sergileniyor.

İstanbul Valiliği ve İBB’den ortak karar! Durduruldu

İstanbul Valiliği ve İBB, Atatürk Havalimanı Metro istasyonuna yolcu taşımacılığını durdurdu.

Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Babacan’ı da ziyaret edecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından yeni parti kurma hazırlıklarında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan’ı da ziyaret edeceğini öğrenildi.

‘Davutoğlu başbakanlığı döneminde bazı şeylere şahit olmuş’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, son günlerde AKP’de yaşanan istifa ve bölünme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rektörden tepki çeken Neslican Tay paylaşımı: Dinden faydalanabilseydi hastalığı düşman görmezdi

Kansere karşı verdiği mücadelede yenik düşen Neslican Tay 'Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim' demişti.

İmamoğlu’ndan ‘torpil’ açıklaması: Benim nazarımda bir itibarı yok

Ekrem İmamoğlu, İBB'de işe alınacaklar ile CHP içindeki bir yazışma hakkında açıklama yaptı.