FETÖ’cü Emre Uslu’dan yeni iddia: Ergenekon-Erdoğan savaşı!

Firari FETÖ’cü Emre Uslu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ergenekon sanıkları arasında savaş başladığını öne sürdü.

Firari FETÖ’cü Emre Uslu, yeniyön adlı sitesinde “ERGENEKON ERDOĞAN SAVAŞI BAŞLIYOR MU?” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Emre Uslu, “Ergenekon kavgası aslında bir Erdoğan veya Cemaat kavgası değil. Cemaat pinatasına saklanmış içeride devam eden bir azınlık çoğunluk kavgası” diye yazdı.

FETÖ’cü Uslu şu iddiaları ortaya attı:

“Birçok gözlemcinin kaçınılmaz olarak beklediği Ergenekon Erdoğan çatışması devlete hakim olan azınlık yapının Erdoğan’a karşı yeniden kurumlarını inşa edip güçlenmesinden sonra olacak.

Erdoğan’ın son kozu ise önümüzdeki YAŞ kararları. Eğer YAŞ kararlarıyla devlete hakim olma iddiasındaki Ergenekon/Avrasyacı yapıyı tavsatırsa Erdoğan’ın ömrü biraz daha sürer.

Gördüğüm kadarıyla Ergenekon da boş durmuyor. En son derin devletin en operastif ismi Tuncay Özkan’ın eliyle yeni bir hamle yaptılar. Cemaatin fişlediğini iddia ettikleri 15 bin kişilik bir listenin varlığından söz etmeye başladılar. Tam da YAŞ arefesine gelen bu tartışmanın amacı belli: O listedeki isimlerin Erdoğan tarafından tasfiye edilmesini önlemeye çalışıyorlar.

Oysa bilmedikleri bir şey var. Erdoğan tam da böyle bir liste varsa işte o listeyi hedef alacaktır. Erdoğan 15 bin kişilik orduda odaklanan azınlık odaklı Ergenekon/Avrasyacı edibi yakından izleyecektir. Zamanı gelince bir bir ya da 15 Temmuz gibi bir kumpas da onlara kurarak toptan temizleyecektir.

Büyük savaşa hazır olun…”

Son Haberler