FETÖ ile mücadele için kurulmuştu.. Kapatıldı!

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin ardından Manisa’da kurularak Türkiye geneline yayılan ve genel merkezi Ankara’da bulunan 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) kapandı.

15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından, Manisa’da AKP’nin desteği ile kurulan MİDDER Derneği, Genel Başkan Serhat Çağ’ın önderliğinde faaliyet gösterdi. AKP MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’un başlangıçta kişisel olarak da destek verdiği dernek, kısa sürede ülke geneline yayıldı. Pek çok ilde temsilciliği kurulan derneğin genel merkezi Ankara’ya taşındı.

SIK SIK BÜLENT ARINÇ’I ELEŞTİRDİ

Manisa Türk’ten Berna Memiş’in haberine göre MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ’ın iktidara yönelik sert eleştirilerinden dolayı AKP Manisa Milletvekili Murat Baybatur ile aralarına soğukluk girdi. Bu süreçte bazı AKP’li isimler dernekten ayrılırken yaşanan kopmalar, Serhat Çağ’ın sosyal medya sayfalarından başta Bülent Arınç olmak üzere mevcut iktidara yönelik eleştirilerini yüksek sesle dile getirmesiyle devam etti. Serhat Çağ 27 Haziran 2019 tarihinde ManisaTürk’e verdiği , “FETÖ’ye savaş açmıştı. AK Parti’den dışlandı” başlıklı röportajında eleştirilerine tam gaz devam etmiş ve bu isimler ile yaşadığı sürtüşmelerin sebeplerini anlatmıştı.

SONUNDA “YETER” DEDİ

Geçtiğimiz Kasım ayında olağanüstü genel kurul toplanırken, derneğin kapanma kararı alındı ve MİDDER faaliyetlerine sessiz sedasız son verdi. MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, konu hakkında sessizliğini korudu. Çağ’ın yakın çevresine yaptığı açıklamalarda, “FETÖ’yle mücadele ettiğini söyleyen savunan herkese tepkim var. Kimse destek olmadı daha çok köstek oldular. Derneğimizi kapatmaya çalıştılar. Onurumuzla şerefimizle namusumuzla biz kapattık. Mevcut iktidarın temsilcileri hakkımızda ‘Kapatıldı, kapatılacak, yanlarına bırakılmayacak’ gibi söylentiler yaydılar. Bir sene bekledik kapatsınlar diye. Kapatan da olmadı. Biz de kapattık geçtik. Bu şartlar altında ülkeye de millete de kimseye faydalı olabilmemiz söz konusu değil. Siyasi iktidar gereken her şeyi yerine getiriyor zaten bu konu hakkında. FETÖ’yle de mücadele ediyor. Mili iradeye de sahip çıkıyor. 15 Temmuz şehitlerine de sahip çıkıyor. Sivil inisiyatife gerek kalmadı” diyerek isyan ettiği ve derneğin kapatılması yönünde karar aldığı öğrenildi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Albayrak: Türkiye ekonomisi büyük bir değişimin başlangıcında

50’nci Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak üzere İsviçre’nin Davos kasabasına giden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Türkiye ile ilgili olumlu bir süreç var. Türkiye ekonomisi büyük bir değişimin başlangıcında” ifadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan: Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, arkayı iyi desteklememiz lazım

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu ülkenin geleceği için gençlerine mesajlar veren, motivasyon veren kimimiz var? Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, Libya’da mücadele, Doğu Akdeniz’de mücadele, Suriye’de mücadele, dünyanın dört bir yanında dünyanın en büyük aktörleriyle masaya oturuyor artık bizim arkadan gelenler olarak bu arkayı iyi desteklememiz lazım” dedi.

Gelecek Partisi’ne katılanların akrabaları geleceklerinden kaygılı! Bir bir işten çıkartılıyorlar…

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, partinin bazı idarecilerinin akrabaları, kardeşlerinin görevden alındıklarını belirterek, “Feramuz Üstün’ün damadını görevden aldılar. Benim kardeşimi Genel Müdür Yardımcılığından aldılar. Sayın Davutoğlu’nun dünürünü İstanbul Ticaret Odasında Başkanvekiliydi, görevi bırakması istendi” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın ‘AKP’de FETÖ’cü varsa ispatlayın’ sözlerine CHP’den ‘belgeli’ yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısıyla AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırması için “Meclis’i buna karıştıramazsın” ve “Haydi ispatlayın” sözlerine yanıt verdi.

AKP’li Başkanın hesabından skandal Rahşan Ecevit paylaşımı

AKP’li Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz sosyal medya hesabından Rahşan Ecevit’in vefatı ile ilgili bir paylaşımın altına “Ateşi bol olsun inşallah” yorumu yapması büyük tepki çekti.
209,952BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et