Cuma / 7 Ağustos 2020

Fethullah Gülen’in dizinin dibinde pozu olan AKP’li vekil: Vatan haini teröristler, CHP’ye destek veriyor

ABD'de Fethullah Gülen'i ziyaret ettiği sırada başörtüsü ile çektirdiği fotoğraf uzun süre gündemden düşmeyen AKP Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nu "vatan haini teröristlerin desteklediğini" söyledi.

206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

ABD’de Fethullah Gülen’i ziyaret ettiği sırada başörtüsü ile çektirdiği fotoğraf uzun süre gündemden düşmeyen AKP Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu “vatan haini teröristlerin desteklediğini” söyledi.

İnceöz, dün akşam AKP’nin İBB adayı Binali Yıldırım ile karşı karşıya gelen İmamoğlu hakkında sosyal medya hesabında bir mesaj paylaştı.

İnceöz, İmamoğlu’nun dün akşamki yayında “Bizim bu terör örgütleriyle, hiç birisiyle zerre ilişkimiz olamaz” sözünü hatırlattı ve şunları yazdı:

“Biz Ekrem Bey’in yalanlarını dinlemekten bıktık, O söylemekten bıkmadı Vatan haini teröristlerin CHP adayına verdikleri açık desteği buyurun birlikte izleyelim.”

Gülen’i ziyaret etti, milletvekili seçildi
İnceöz, 2012’de Boston şehrinde Fetullah Gülen hareketi tarafından organize edilen ‘Kültür Günleri’ programına gitmişti. O tarihte 12 AKP milletvekilinden oluşan grup Pensilvanya’da Fetullah Gülen’le görüşmüştü. Bu vekiller, birlikte ikindi namazı kılıp hatıra fotoğrafı çektirmişti. Sosyal hayatında başörtüsü takmayan İnceöz, söz konusu Gülen ziyaretinde başörtüsü kullanmıştı.

“Hırsız değiliz demiyoruz” gafı
İnceöz, 2015’te 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının yıl dönümünde Meclis’te yaptığı gaf ile uzun süre gündemde kalmıştı. İnceöz, “Biz hırsız değiliz’ demiyoruz….Çünkü değiliz!” ifadelerini kullanmıştı.

Darptan suç duyurusu
2017 yılında ise o dönem Bağımsız Ankara Milletvekili olan Aylin Nazlıaka, Meclis’te kelepçeli bir eylem gerçekleştirmişti ve bazı AKP’li vekiller tarafından darp edilmişti. Nazlıaka, geçmişte HDP’li vekil Garo Paylan’ın üzerine yürüyen İnceöz’ün kendisini darp ettiğini belirterek suç duyurusunda bulunmuştu.

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et