Fethullah Gülen kaymakam çocuklarına kendi adının verilmesini yasaklamış

Fethullah Gülen cemaatinin "kaymakam imamı" Yunus kod adlı Y.A.'nın ifadesinde ilginç bir bilgiye rastlandı. Fethullah Gülen dikkat çekmesin diye kaymakam ve kaymakam adaylarının çocuklarına kendi adının verilmesini yasaklamış.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin “FETÖ”nün mülkiye yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturmada, kaymakam ve kaymakam adayları imamı Yunus kod adlı Y.A.’nın ifadelerinde önemli bilgilere ulaşıldı.

İtirafçı olan Y.A., ifadesinde Fetullah Gülen’in ByLock’tan kaymakam çocuklarına verilecek isimleri gönderdiğini ifade ederek, “Kaymakamlar bu isimleri çocuklarına veriyorlardı. Ayrıca Fethullah Gülen dikkat çekmemesi için kaymakam çocuklarına ‘Fethullah’ ismini yasakladı. Bu isim yerine daha çok çağdaş ve güncel isimlerin konulmasını isterdi” dediği öğrenildi.

BYLOCK’TAN YAKALANDI TÜRKİYE İMAMI ÇIKTI

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığının “FETÖ”ye yönelik yürüttüğü soruşturmada 15 Temmuz darbe girişiminden bir süre sonra Samsun’da tutuklanan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni 39 yaşındaki Dursun Koç’un örgütün infaz koruma memurlarının “Türkiye imamı” olduğu kaydedildi.

Öte yandan “A tipi memurlar” olarak adlandırılan kesime yönelik Tokat merkezli olarak yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar aralarında görevde olan, ihraç edilen kaymakam ve kaymakam adaylarının bulunduğu toplam 33 kaymakam ve kaymakam adayı tutuklandı, 11’i ise itirafçı olup adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Son Haberler