Sosyal Medya

Ferhan Şensoy’dan ODTÜ Rektörlüğü isyanı

Gündem

Ferhan Şensoy’dan ODTÜ Rektörlüğü isyanı

12 Kasım 2018  tarihinde ODTÜ Atatürk Kongre Merkezi Kemal Kırdaş Konser Salonu’nda  ‘Ferhangi Şeyler’ oyunuyla sahne alan Ferhan Şensoy gösteri bitiminde kitabını imzalamak istediğini fakat ODTÜ Rektörlüğü tarafından buna izin verilmediğini söyledi. Organizatörlerin gösteri için ‘bir tiyatro oyunu’ adı altında izin alabildiğini, oyunun böylece sahnelenmesine izin verildiğini dile getirdi.

Ferhan Şensoy’un 32 yıldır aralıksız oynadığı Ferhangi Şeyler adlı oyun ODTÜ KKM’de izleyiciyle buluştu. Sevenleriyle bir araya gelen Ferhan Şensoy oyun bitiminde seyirciyi selamladıktan sonra, “Kitabımı imzalamak isterdim fakat rektörlük tarafından izin verilmedi ve organizasyonu yapan arkadaşlar rektörlükten ‘bir tiyatro oyunu’ adı altında izin aldı.” dedi.

“ALGI YÖNETİMİ YAKIŞMADI SİZE”

İzleyiciler salonu boşalttıktan sonra salona gelen ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök iddiaları yalanladı. “Siz kitap imzalamak için başvurdunuz mu? Eğer başvurduysanız söyleyin, bir suçumuz varsa biz de bilelim. Çıksın Ferhan Bey biz bu izni aldık desin ama bu tür algı yönetimleri hiç yakışmadı size”ifadelerinde bulundu.

Vatandaşlar ise kitap imzalamak için “izin alma geretiği” yönündeki açıklamaya tepki gösterdi.

İşte o anlar:

    Gündem Kategorisinden...

    Yukarı