Fatih Tezcan’dan askerlerin zehirlenmelerine Gülen videolu yanıt

AKP’ye yakın isimlerden Fatih Tezcan, asker zehirlenmelerine dair Fethullah Gülen’in videosunu yayınladı.

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan çok sayıda asker, besin zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırıldı. 731 asker zehirlenirken, tedavi edilen asker sayısının 3000’e ulaştığı öğrenildi.

Askeri birliklerdeki zehirlenme vakalarının ardından, birliklere yemeğin özel şirket tarafından sağlandığı ortaya çıktı. Kışlaya yemek sağlayan “Rota Yemek” adlı şirketin sözleşmesinin fesih edildiği açıklandı. Manisa Savcılığı ise olayla ilgili yemek şirketinden 21 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Asker zehirlenmelerine dair AKP’ye yakın isimlerden Fatih Tezcan Fethullah Gülen’i işaret etti.

Fatih Tezcan şu videoyu yayınladı:

[fvplayer src=”https://vimeo.com/222413081″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/640938457_960x540.jpg?r=pad” caption=”ukDCeT01vlHMzKk5″]

Fatih Tezcan daha sonra şu mesajları paylaştı:

Konuşmanın tarihi 5 Mart 2017. Zehirlenmeler bu talimattan 2 ay sonra başladı. “Neden talimat olsun, tesadüf” diyen varsa, açıklayayım. F.Gülen’in multi-mesaj tekniğini 2013’te deşifre etmiş ve bundan sonrasında A Haber ve Ülke Tv gibi kanallara bir daha çıkarılmamıştım. Bu konuşmada yine Multi-Mesaj yani birden fazla mesaj vererek örgüte kolay anlaşılamayacak bir talimat gönderme var ama durum değişik. CIA/Özel Harp tekniği Multi-Mesaj Cinas: Çok anlamlı sözcüğün iyi anlamını kullanır görünerek kötü anlamını öngörme biçimindeki söz oyunu. Buradaki değişiklik şu: FETÖ üst düzeyi zaten Cinas/Multi-Mesaj işini biliyorlar ve uyguluyorlar. F.Gülen neden 11.saniyede CİNAS dedi? Birkaç ihtimal’den bana yakın gelen: Zehirleme Talimatı büyük operasyonu başlatacaktı. F.Gülen kesin talimatı verdiğini vurgulamak istedi.

Son Haberler