Fatih Tezcan yobazı 29 Ekim’de haddini aştı!

İktidara yakın yazar Fatih Tezcan’dan Cumhuriyet Bayramı için Yeni Şafak gazetesinde bulunan reklama skandal yorum.

Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığıyla bilinen iktidara yakın yazar Fatih Tezcan’dan Atatürk ile ilgili bir skandal paylaşım daha geldi.

Daha önce de Atatürk’e hakaret ettiği paylaşımları büyük tepki çeken Tezcan, bu sefer de İktidara yakın Yeni Şafak gazetesinde bulunan bir reklama tepki gösterdi.

Yeni Şafak’ın sür manşetinde Atatürk’lü 29 Ekim reklamının bulunmasına tepki gösteren Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“‘Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi…”

DAHA ÖNCE DE ATATÜRK’E HAKARET ETMİŞTİ
Yeniçağ’dan Serkan Talan’ın derlediği habere göre; iktidara yakın yazar Fatih Tezcan, daha önce de Atatürk’e ettiği hakaretlerle büyük tepki çekmişti. Tezcan’ın hakaret dolu paylaşımlarının bazıları şöyle:

“DARBEYİ BAŞARANA ULU ÖNDER DİYORLAR”
Fatih Tezcan, ağustos ayında yaptığı bir paylaşımda Atatürk’ü ima ederek “Darbeyi başaramayana Hain, başarabilene Ulu Önder diyorlar” demişti. Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tayyip gitsin Ak Parti bitsin diye ABD destekli 15 Temmuz Darbesi’ni nasıl yaptılar/destekledilerse, Abdülhamid gitsin Osmanlı bitsin diye de Avrupa destekli 13 Nisan 1909 Darbesini de öyle yaptılar/desteklediler. Darbeyi başaramayana Hain, başarabilene Ulu Önder diyorlar. Nokta”

“HİÇ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMADI”
İktidara yakın yazar Fatih Tezcan, 2013 yılında yaptığı bir paylaşımda ise Ulu Önder Atatürk’e nüfus cüzdanı üzerinden hakaret etti. Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Hiç Mustafa Kemal ATATÜRK olmadı. Atatürk soyadını alırken Peygamber ismi diye Mustafa’yı attı, Kemal’i Kamâl yaptı”

ATATÜRK’E ‘TERÖRSİT’ İMASI
Atatürk düşmanlığıyla bilinen Fatih Tezcan, geçtiğimiz yıl, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına yorum yazarken, Atatürk hakkında ‘terörsit imasında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nun Ülkemiz, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı dilden çok yoruldu! Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat ısrarla Gezi direnişini terörize etmeye çalışıyor. Gezi direnişi, doğru olmayan bilgilerle ucuz siyasetine malzeme edilemeyecek kadar onurlu ve barışçıl bir demokrasi hareketidir!” sözlerine yorum yapan Tezcan şunları söyledi:

“Türk Milleti’ne güvenip 10 seçim yapan ve Millet’in oylarıyla Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan için ‘Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat’ diyorsanız, 1923-1938 arası 15 senede 1 kez bile Türk Milleti’ne gidip seçim yapmaya cesaret edemeyen Mustafa Kemal için ne diyorsunuz?

4 tek partili seçim (?!) yaptı. Halkın yüzde 75’i hep boykot etti, gitmedi. Gidenler de fişlenmemek için korkudan gidenler ve zengin azınlıklardı. Kısacası en fazla %15-20 oy alırdı. Zaten önce Karabekir’in partisini kapattı sonra da Fethi Bey’in. Milletin onu indireceğini biliyordu.

İçeride ve dışarıdaki düşmanlara karşı mücadele eden 2.Abdülhamid Han’ı Mason localarından aldıkları emirle 31 Mart Darbesi’nde deviren Hareket Ordusu isimli Paralel Terör Örgütü’nün Kurmay Başkanı kimdi? Devletin Başına bu terör örgütü adına tehdit ve darbe mektubunu kim yazdı?”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Vatandaşın parası böyle gasp edilmiş: Melih Gökçek döneminde belediyeden Osmanlıspor’a 2 milyon

Osmanlıspor’a 25 yıllığına bedelsiz devredilen Yenikent Stadı için belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Kaymakamlık, elektrik ve doğalgaz giderleri yurttaşın sırtına yüklenen stadın tahliye kararına uymadı.

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.
210,620BeğenenlerBeğen
4,581TakipçilerTakip Et