“Fatih Tezcan yalnız değildir” diye tweet atanlara 2 yıl hapis!

Bugün Tezcan hakkında çok sayıda suç duyusunda bulunurken sosyal medyada bazı kullanıcılar Fatih Tezcan Yalnız Değildir tagiyle paylaşımlar yaptı. Tezcan'ın trolleri Atatürk'e ve cumhuriyete bu tag üzerinden hakaret etmeyi sürdürdü. 

Gazeteci olduğunu iddia eden Atatürk düşmanı Fatih Tezcan, Twitter hesabından Yeni Şafak gazetesinin 29 Ekim’e özel hazırlanan manşetini eleştirirken, “‘Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi…” ifadeleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurusucu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmişti.

Bugün Tezcan hakkında çok sayıda suç duyusunda bulunurken sosyal medyada bazı kullanıcılar Fatih Tezcan Yalnız Değildir tagiyle paylaşımlar yaptı. Tezcan’ın trolleri Atatürk’e ve cumhuriyete bu tag üzerinden hakaret etmeyi sürdürdü.

Avukat Alper Sarıca bu tag’e destek olanlara kritik bir uyarıda bulundu.

Sarıca, “Atatürk’e hakaret etmek suçtur. #FatihTezcanYalnızDeğildir etiketi açıp bu etikette ona destek verenler hakkında TCK.’nın 215 maddesi gereğince 2 yıla kadar hapis cezası gerektiren “suçu ve suçluyu övme” suçundan soruşturma başlatılmalıdır” dedi.

8 YORUM

  1. Utanç dolu iki ayaklı insanlığını yitirmiş KİN VE NEFRET DOLU saygısız biir yaratık… Hakaretlerinin bedelini rek tek ödemeli. Her sözün başında kan kusan b u iki bacaklı insanım diye ayak altında dolasmamali… Birisine bağlı bir canavar…yok ol dunyamızdan yok olsun.. çünkü HAİNLERİN en çok besleneli ve en büyüklerden birisi olur bu rezil yaratık

  2. Hayırdır avukat? Ben de avukatım suç unsuru olan cümleleri göster de bilelim biz de. Türkiyeyi ne hale getirdiniz. Pkklılar,mlkpliler olunca ifade özgürlüğü oluyo, muhafazakar dindar kesim gerçekleri söylediğinde hakaret oluyo öyle mi? İbrahim kaypakkaya hala chpnin mezarını ziyaret ettiği kişi ya açıp onun sözlerini de mi okumadınız yoksa hala hürmet gösteriyosunuz? yıllardır uyuttuğunuz genç nesillere gerçek tarihini öğretecekler gün geçtikçe artıyo.. Yok öyle yağma #fatihtezcanyalnızdegildir.

  3. Lan avukat bozuntusu al bende sucluyu övüyorum #fatihtezcanyalnızdegildir diyorum popon yiyorsa bana da soruşturma aç iki yıl hapse attır beni hadi göreyim seni maçası yiyene çarşı pazar boydan boya hodrimeydan

  4. Korku oluşturmaya çalışıyorlar…devlet arşivleri açılsın Ataturk da dahil kim ne yaptıysa tüm kamuoyu gerçekleri öğrensin … müslüman millette bilsin kimi sevip kimden nefret edecegini

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Nerede kalmıştık! Erdoğan: Kanal İstanbul tek başına kentsel dönüşüm projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Sağlık Bakanı Koca: Virüsün bize gelme durumu her an olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını için "Etrafımızda her geçen gün artıyor, ülke bu anlamda risk altında." dedi.

CHP’li İlgezdi 12 milyon vatandaşın nasıl fişleneceğini anlattı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi derneklere üyelerini mülki amire bildirme zorunluluğu getiren fişleme düzenlemesine sert tepki gösterdi.

CHP’li Yurter Özcan Ensar’ın ortağı Türken’in New York’taki lüks yurt inşaatının planlarını ortaya çıkardı

Merkezi New York’ta bulunan Ensar Vakfı'nın ortak vakfı TÜRKEN Vakfı’na, Kızılay eliyle gönderilen bağışla, dünyanın en pahalı lokasyonlarından Manhattan’da inşa edilen süper lüks yurt önünden bilgi veren CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan çarpıcı gelişmeleri aktardı. 

CHP’li Özgür Özel milletin feryadını Meclis’te haykırdı: Biz artık misliyle cevap vermek değil, şehit vermemek istiyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Libya'daki şehitler için "Birkaç şehidimiz var" ifadesinin Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde ve yandaş medyada yer almaması Meclis gündemindeydi. 
209,126BeğenenlerBeğen
4,998TakipçilerTakip Et