Salı / 4 Ağustos 2020

Fatih Portakal’dan MAN tepkisi: 15000000 dolar kaynağı belirsiz para, kim istifa edecek!

Man belgeleri doğrulandı, ancak 15 milyon doların kaynağına ilişikin Erdoğan'ın yakınlarından açıklama gelmedi.

206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası belgeleriyle ilgili başlattığı soruşturmayı tamamladı. Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı dekontların gerçek olduğunu tespit eden savcılık, ‘kara para yoktur’ diyerek Erdoğan’ın oğlu, dünürü ve eniştesinin arasında bulunduğu beş şüpheli hakkında takipsizlik kararı verdi. Ancak para giriş-çıkışını doğruladı. Bu duruma çok sayıda isimden tepki geldi.

Fox Anahaber spikeri Fatih Portakal da o isimler arasında yerini aldı. Portakal, “Biliyor musunuz dekontlar sahte değilmiş, gerçekmiş. Para göndermemişler, onlara para gelmiş. Fark eder mi? #CB’nın 5 yakınının hesaplarına gelen para #15.000.000 Dolar. Man adası dekontları doğrulandı. #halkbank’tan bildik isimlere KAYNAĞI BELİRSİZ para gitmiş. Bu durumda kim istifa edecek? Kamuoyu merakla bekler valla.” tweetlerini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu Man Adası’nda yaşanan para trafiğini gündeme getirdiğinde “İspatla istifa ederim” açıklamasını yapmıştı.

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et