Fatih Portakal, Erdoğan’ın o sözlerini hatırlatınca İmamoğlu kızdı: Kim haddini bilecek?

İBB Başkanlığı mazbatası YSK'nın seçimin iptali kararı ile elinden alınan Ekrem İmamoğlu, Fatih Portakal'ın sunduğu FOX Ana Haber'e katıldı. Verilen kararı eleştiren İmamoğlu, 'YSK emek hırsızlığı yapmıştır' dedi ve iptal gerekçesi olan sandıklarda, rakibi Yıldırım'ın oyunun daha fazla olduğunu söyledi. İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TÜSİAD'a ve iş adamlarına yönelik "Haddinizi bilin" ifadesine de tepki gösterdi. 

Halkweb Haber Merkezi

Yüksek Seçim Kurulu kararının ardından açıklama yapan İmamoğlu, “Sanatçıymış, konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış, konuşamazmış, konuşacak, konuşma vakti artık. Artık konuşma vakti.” demişti.

Yüzlerce sanatçı ve iş adamları bu çağrıya kulak verdi. Yüksek Seçim Kurulu’nun kararına tepki gösterdi.

TÜSİAD, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’da seçimlerin tekrarlanmasına yönelik kararına sosyal medyadan tepki göstermiş, “Kapsamlı bir ekonomik ve demokratik reform gündemine odaklanmamız gereken bu dönemde, seçim ortamına geri dönmek kaygı vericidir” ifadeleri kullanılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün YSK’nın tekrar seçim kararından sonra ‘kaygılıyız’ açıklaması yapan TÜSİAD’a bugün yanıt verdi. Erdoğan, “Yanlış yapıyorsunuz. Herkes haddini bilecek” dedi.

FOX Ana Haber’de İmamoğlu’nu konuk eden Fatih Portakal bu sözleri hatırlatınca Ekrem İmamoğlu kızdı.

İmamoğlu, “kim haddini bilecek, asıl haddini bilmesi gereken siyasetçidir. Görevini yapamıyorsa haddini bilecek olan siyasidir benim dedem derdi ki; ‘Görevin büyüdükçe boynun bükülsün’ bu kadar güzel söz yok. Siz kibir, bağırma, çağırma… Ben işimi yapamayınca haddimi bilmeliyim” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

Erdoğan’dan “bir kaç şehit” ifadesini soran gazeteciye fırça!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Libya'da "birkaç tane asker"in şehit düştüğünü açıklamasının ardından, Albay Okan Altınay'ın Trablus Limanı'nda hayatını kaybettiği, naaşının memleketinde sessiz sedasız defnedildiği iddia edilmişti. Ancak resmi kanallardan şehit haberlerine yönelik bir doğrulama gelmemişti.

Erdoğan: Libya’da 2 şehidimiz var, ne yapacak Bay Kemal bunu?

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Libya'da 2 şehidimiz var" dedi, "Bay Kemal ne yapacak bunu?' ifadesini kullandı. AKP'li Cumhurbaşkanı, Fox TV'yi de 'yalan haber' yapmakla itham etti.

Erdoğan’ın en eski yardımcısından olay açıklamalar: Erdoğan ‘Gülen, CIA ile Türkiye’yi ele geçirecek’ derdi…

1994-1998 arasında Erdoğan’ın yardımcılığını yapan Ekrem Şama, Erdoğan’ın 28 Şubat sürecinde Çevik Bir ile temasta olduğunu ileri sürerken, ‘Bir keresinde Balat semtinde böyle bir toplantıda, aynı minval üzere Erbakan’ın aleyhine konuşurken yüksek sesle kendisini bizzat protesto ettik. O da bize cevap vermeye kalkıştığında herkesin huzurunda salonu terk ettiğimizi hatırlıyoruz’ dedi.

Sadece yüzde beşlik kesintiyle sınırlı değilmiş… Emekliye bayram ikramiyesi kalkıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilere her iki bayramda ödenen biner lira emekli ikramiyesinin kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulundu.Kurum tedavi ve ilaç katkı paylarının da arttırılmasını istedi.

Rus savaş uçaklarından TSK noktasına hava saldırısı: Çok sayıda şehit iddiası!

Suriyeli muhaliflere yakın medya kanalları tarafından dile getirilen iddiaya göre İdlip’in güneydoğusunda yer alan Kensafra kasabasındaki hava saldırılarında bazı zırhlı araçlar tahrip olurken 10’un üzerinde de can kaybı yaşandı
209,135BeğenenlerBeğen
4,985TakipçilerTakip Et