Pazar / 5 Temmuz 2020

Fatih Altaylı’dan Habertürk yazarlarına itiraz: Kurt kuzuyu kapmak isteyince bahane mi yok!

Nagehan Alçı ve Kübra Par'ın Tümarmiral Cihat Yaycı'nın önce kızağa alınması ve sona da istifa etmesi ile ilgili süreç hakkında yazdıklarını Fatih Altaylı'dan itiraz geldi.

207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifası, Habertürk yazarları arasında da polemik konusu oldu. Nagehan Alçı ve Kübra Par, Yaycı’nın TSK içinde kendi yıldızını parlatmak istediği için rahatsızlık yarattığı ve bu nedenle kızağa alındığını savunurken, Fatih Altalyı ise kendi gazetesinin yazarlarına itiraz etti.

“Kurt kuzuyu kapmak isteyince bahane mi yok!” diyen Altaylı, “Amiral batırıldı” başlıklı yazısında Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifa ederek yanlış yaptığını savundu.

Altaylı’nın yazısı şöyle:

Dün sabah Tümamiral Cihat Yaycı’yı yazdık, adam öğlene kalmadan istifa etti.
“Onurumla oynandı. Kalamazdım” demiş.

Bence hata etti.
FETÖ taktiğine boyun eğdi.
The Cemaat’in bildik yöntemidir bu.

İnsanları öyle bir hale getirmeye çalışırlar ki, mecbur kalsın, “Allah belanızı versin” diye lanet okuyup istifa etsin.

Kriptolarıyla, açık elemanları ile öyle bir saldırırlar ki, başka çaren kalmadı sanırsın.
The Cemaat’in bu taktiğine karşı en iyi taktik “Direnmektir”.

Hattı müdafaa edemiyorsan sathı müdafaa etmektir.

Cihat Yaycı’nın istifası belki onurunu kurtarmış gibi görünür ama memleketi kurtarmaz.

Oysa Yaycı ne badireler atlatıp bugünlere gelmiş bir komutan.

Odatv’de Müyesser Yıldız’ın 20.11.2017 günü yayınlanan “NATO Skandalı’nın gizli kahramanı kim?” başlıklı yazısı bize bu konuda biraz ışık tutabilir belki.
Skandal dediği, NATO tatbikatı sırasında Atatürk ve R. Tayyip Erdoğan’ın hedefe koyulması ve bu rezaleti ortaya çıkaran FETÖ kumpası mağduru Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt.

Müyesser Yıldız, Ebru Binbaşı’nın ordudan atılmak üzere iken son anda kurtulduğunu ve söz konusu tatbikata kendisini görevli olarak yollayan kişinin Tümamiral Cihat Yaycı olduğunu yazmış.

Sonra da Cihat Yaycı’yı anlatmış Yıldız:
“ … (Yaycı’nın) bir ara FETÖ’cü yapılanmada yer aldığı ancak sonradan ayrılıp onlara karşı en büyük mücadeleyi verdiği öne sürüldü. Bu arada Tuncay Opçin başta olmak üzere FETÖ’cüler onu hedef alırken, bir gizli tanık da Yaycı’nın FETÖ mensubu olabileceğini iddia etti.”

Müyesser Yıldız daha sonra şu bilgiyi de paylaşıyor:
“Yaycı’nın 15 Temmuz darbe girişimine katılan ve 27 Ekim’de müebbet hapis cezasına çarptırılan dönemin Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem’in kayınbiraderi olduğu biliniyor. Ve dahi Yaycı’nın Erdoğan’a çok yakın bir isim olduğu da konuşuluyor.”

Yani durum hayli girift.

Bizim iki kadın yazarımıza göre ise Tümamiral Yaycı “Ordu içindeki hiyerarşiye uymadığı, bazı medya mensupları ile fazla içli dışlı olduğu, kendi PR’ını yaptığı” için üst kademede rahatsızlık yaratmış ve görevden alınmış.

Elbette görünürdeki neden budur.

Kurt kuzuyu kapmak isteyince bahane mi yok!

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et