Fatih Altaylı isim vermedi ama Veyis Ateş’i yerin dibine soktu!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü "Gazetecilik, davetler ve sınıf" başlıklı yazısında Sedat Peker'in açıklamalarının ardından kanal tarafından izne çıktığı açıklanan Veyis Ateş'e isim vermeden yüklendi.

15 yıl önce Sabah gazetesinin genel yayın yönetmenliğine getirildiğini ifade eden Altalyı, gazete içinde belli kurallar getirdiğini hiçbir yazar ve muhabirin şirket organizasyonunda yer alan seyahatlere katılamayacağını, ücretsiz otellerde konaklamayacaklarını söylediğini belirtti.

Sabah’ın başında olduğu sürece bu kuralı titizlikle uyguladığını kaydeden Altaylı, o dönem kendisine “Yanlış yapıyorsun” diyen bir sektör duayeninin mesaj atarak özür dilediğini aktardı.

VEYİS ATEŞ’E SERT SÖZLER

Fatih Altayı yazısının son bölümünde Sedat Peker’in hakkındaki sözlerinin ardından kanal tarafından izne çıktığı açıklanan Veyis Ateş’i isim vermeden eleştirdi.

Altaylı şunları yazdı:

“Ama şunu bir kez daha söylemek isterim.

Gazetecilik hangi seviyede yapılırsa yapılsın bir sınıf atlama aracı olarak görülmemelidir.

Çünkü gazeteciliği bu amaçla kullanırsanız tam zengin oldum, sınıf atladım zannederken kendinizi “reziller” sınıfında bulursunuz.

Gazeteciliğin size verdiği güç aslında halkın denetleme gücüdür.

O gücü kendinize ait zannederseniz bitersiniz.”

NE OLMUŞTU

Sedat Peker, yayınladığı videoda Habertürk spikeri Ateş’i de işaret etmişti.

“Aranan adamın otelinde ne işiniz var” diyerek Veyis Ateş’e tepki gösteren Peker şunları söylemişti:

“Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.”

KAYITLAR ÇIKACAK

“Veysi, senin kayıtlar da çıkacak Veysi… Bu Rasim Ozan Kütahyalı var ya, o da bizim Paramount Otel ekibinden” şeklinde konuşan Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk TV yayını sırasında, Peker’in eski sağ kolu olarak bilinen Erdal Aras’ın Veyis Ateş’i aradığını iddia etti. Peker, şöyle devam etti:

“O gün tartışma olurken Erdal Aras arıyor. Benim eski sağ kolum. Veysi’nin kendi cep telefonundan Erdal Aras’ın cep telefonu, ara verdiler ya, orada arıyor, o da tanıyor Reis’i ben de, sen de tanıyorsun, niye söylemiyorsun. Onun çünkü işi var. Onun işi İsmail Saymaz’ı bloklamak. Gazeteci ya, konuşuyor, aradaki yakınlıklarına bak. Erdal’la bu kadar yakınlar.”

“BU YARDIMCISIYDI”

Erdal Aras’ın Demokrat Parti’de görev aldığı dönemde, Veyis Ateş’in onun yardımcılığını yaptığını belirten Peker’in iddiaları şöyle devam etti:

“Bu Veysi Erdal’ın yardımcısı. Biz bu Veysi ile oturduk 6-7 saat Pucca’da oturduk, yemek yedik. Siz çok anlatıldığı gibi değilmişsiniz, entelektüel, bilgili bir insanmışsınız dedi. Bak buna hiç gıcıklığım yoktu, sarmayacaktım, bloke etti ya. Bitti artık, hiçbir şansı yok. Kayıt var Veysi.

Sağlık Bakanlığı’ndaki hikâyeni anlatmayacağım. Para konusunda biriyle ters düştün ya, onun ailesi benim sevdiğim bir aile. Şimdi seni patlatınca onu da patlatacağım. Sağlık Bakanlığı’nda sorun yaşadınız ya onunla, parayı sen aldın. Siz ne pislik insanlarsınız. Utanmadan TV’lere gidip şu hırsıza operasyon yapıldı diyorsunuz. İnsanlar güvenip sizi dinliyorlar. Bir ulusu manipüle ediyorsunuz, hırsız.”

Son Haberler