Fatih Altaylı Erdoğan’ın o çıkışını hatırlattı: Ekrem İmamoğlu görevden alınabilir mi?

Prof. Dr. Ersan Şen, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nun Ordu'daki hakaret iddiası üzerinden görevden alınamayacağını belirtti.

Prof. Dr. Ersan Şen, İBB seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu’nun Ordu’daki olay üzerinden görevden alınamayacağını söyledi.

Habertürk’te Veyis Ateş, Fatih Altaylı ve Didem Arslan’ın sunumuyla ekrana gelen programda; Altaylı seçimlerden önce AKP Genel Başkanı ve Cunhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ekrem İmamoğlu ile ilgili söylediği sözleri hatırlattı.

Altaylı, programın konuklarından Ersan Şen’e, Ordu’daki olayın üzerinden İmamoğlu’nun görevden alınıp alınmayacağını sordu.

İşte Şen’in o soruya verdiği cevap;

“Bu seçim tekrarıyla, hani siyasetçilerin hikayeleri olur ya Sayın İmamoğlu’na bir hikaye yazdırıldı, artık hikayesi var. Yani bu hikaye olduktan sonra daha soruşturması devam eden bir mesele üzerinden siz onun dosyasını davasını açıp sonuçlandırıp istinaf kanunda kesinleştirip o kişiyi görevden alamazsınız. Bu yetmez görevinden dolayı değil çünkü.”

‘Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidiyor’

AKP’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu.

’25 yıldır trafik sorunu yoktu’ diyen Tevfik Göksu’ya İmamoğlu’ndan yanıt geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da son altı ayda trafik sorunu oluştu, 25 yıldır yoktu" diyen İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.
210,597BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et